فرآیند استخدام ادمین اینستاگرام
هانیه خرم زاده 1401-02-13

شاید برای بسیاری از افراد عجیب باشد که شغلی با نام ادمین اینستاگرام یا ادمین شبکه‌های اجتماعی وجود داشته باشد، اما این شغل در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است و البته کسب و کارهای زیادی هم به آن نیاز پیدا کرده‌اند.

اگر شما هم به یک ادمین برای پیج اینستاگرام خود نیاز دارید اما نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید و چگونه یک ادمین حرفه‌ای را پیدا کنید، جای درستی آمده‌اید؛ در این مقاله قصد داریم همه اطلاعات لازم درباره مراحل استخدام ادمین اینستاگرام را بررسی کنیم.

از کجا باید ادمین اینستاگرام را پیدا کنیم؟

یکی از اولین سوالاتی که برای همه افراد ایجاد می‌شود این است که چگونه و از کجا باید ادمین اینستاگرام را پیدا کنیم. اولین نکته‌ای که باید بدانید این است که پیدا کردن هر چیزی در گوگل امکان پذیر است!

کافی است در گوگل سرچ کنید: مدیریت پیج اینستاگرام یا استخدام ادمین اینستاگرام.

اگر نتایج دلخواه خود را پیدا نکردید، می‌توانید در سایت‌هایی مانند جابینجا، جاب اکسپرت، جاب ویژن و حتی در خود اینستاگرام عبارت “ادمین اینستاگرام” را جستجو کنید و رزومه کاربران را بررسی کنید یا یک آگهی بر اساس نیازهای خود ایجاد کنید تا افرادی که جویای این موقعیت شغلی هستند، رزومه خود را برای شما ارسال کنند.

 5 ویژگی اساسی ادمین اینستاگرام

ممکن است شما هم مانند بسیاری از افراد با مرحله قبلی مشکلی نداشته باشید و به خوبی با آن آشنا باشید، اما شاید ندانید که بعد از این مرحله باید چه کنید و چه فردی را با چه ویژگی‌هایی به عنوان ادمین اینستاگرام انتخاب کنید.

مدیریت پیج اینستاگرام دیگر مانند سابق نیست و همه افراد دانش و زمان کافی برای انجام آن را ندارند؛ به همین دلیل باید بتوانید از میان گروه بزرگی که ادعا می‌کنند از عهده این کار بر می‌آیند، فردی را انتخاب کنید که صلاحیت بیشتری داشته باشد و توانایی‌های او نیز متناسب با نیازهای شما باشد.

 5 ویژگی اساسی ادمین اینستاگرام

در این قسمت به معرفی ویژگی‌های یک ادمین حرفه‌ای می‌پردازیم که در فرایند استخدام ادمین اینستاگرام به شما کمک زیادی خواهد کرد:

متعهد و مسئولیت پذیر

شاید بتوان گفت مهم‌ترین ویژگی یک ادمین، تعهد و مسئولیت پذیری او نسبت به کار است. این ویژگی نه تنها برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی، بلکه برای هر شغل دیگری نیز لازم است؛ اما دلیل این که در این شغل آن را بسیار مهم می‌دانیم این است که دنیای دیجیتال مارکتینگ و اینستاگرام، تغییرات بسیار سریع اتفاق می‌افتد، کسب و کارها به طور دائم در حال رقابت هستند و لازم است فرد متعهد به رشد یک پیج باشد تا از تغییرات و ترندهای جدید عقب نماند.

یک ادمین متعهد و مسئولیت پذیر، حتی اگر در ابتدا دانش فنی کافی نداشته باشد، می‌تواند به رشد پیج شما کمک زیادی کند.

تسط بر الگوریتم های اینستاگرام

الگوریتم‌های اینستاگرام غولی است که همه پیج‌های فعال در اینستاگرام با آن سر و کار دارند و اگر بر آن پیروز شوند می‌توانند رشد چشمگیری را تجربه کنند.

با وجود این که الگوریتم اینستاگرام بسیار پیچیده و دشوار است، اگر افراد براساس اصول و قوانین آن عمل کنند، می‌توانند با این غول بی شاخ و دم که تقریبا هیچ کس نمی‌داند دقیقا چیست و چه می‌کند، کنار بیاید و کم کم به کمک آن موفق شود!

یک ادمین حرفه‌ای اینستاگرام، می‌داند که چگونه با این الگوریتم در جهت رشد پیج کار کند و چه نکاتی را رعایت کند تا با مشکل مواجه نشود و خطراتی مانند شدوبن شدن، بسته شدن پیج و … رخ ندهند.

در آشنایی با الگوریتم اینستاگرام مهم است که فرد حداقل با موارد زیر آشنا باشد:

 • هشتگ گذاری اصولی و صحیح
 • نحوه فعالیت به شکلی که پیج اسپم نشود.
 • نحوه تعامل با کاربران و پیج‌های همکار
 • کپشن نویسی
 • و …

آشنایی با طراحی پست و استوری

به جرئت می‌توان گفت که اساسی‌ترین ابزار برای فعالیت در اینستاگرام، پست و استوری است. اگر پست و استوری‌های جذابی نداشته باشید، قطعا مخاطبان دلیلی برای دنبال کردن پیج شما نخواهند داشت؛ به همین دلیل در فرایند استخدام ادمین اینستاگرام باید این نکته را در نظر داشته باشید که فرد حتما با اصول طراحی پست و استوری اینستاگرام آشنا باشد.

از این طریق شما مطمئن می‌شوید که پیج شما تولید محتوای جذابی خواهد داشت و در میان هزاران پیج اینستاگرامی خواهد درخشید!

توانایی تحلیل و آنالیز پیج

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک ادمین حرفه‌ای اینستاگرام، توانایی آنالیز و تحلیل فعالیت، محتوا و بازخورد پیج است و البته خوب است بدانید که بسیاری از افراد توجهی به این مورد ندارند!

اگر یک ادمین از قدرت تحلیل بالایی برخوردار باشد، می‌تواند با توجه به اطلاعات به دست آمده محتوای جذاب‌تر و کاربردی‌تری برای کاربران تولید کند. این اطلاعات در بهبود عملکرد پیج و به دست آوردن شناخت بهتر از مخاطبان کمک زیادی خواهد کرد؛ بنابراین فرد باید بداند که این اطلاعات را چگونه تحلیل و استفاده کند.

تولید محتوای مفید و خلاقانه

آنچه یک پیج را خاص می‌کند، تنها طراحی پست و استوری‌های زیبا نیست؛ تولید محتوای کاربردی و خلاقانه یکی از اصول مدیریت پیج اینستاگرام است که هر ادمین باید به آن مسلط باشد. در طی مراحل استخدام ادمین اینستاگرام می‌توانید نمونه محتواهای تولید شده توسط فرد را بررسی کنید و در این بررسی زمینه کاری پیج‌ها را نیز مد نظر قرار دهید.

یک پیج موفق، پیجی است که کاربران احساس کنند به آن نیاز دارند؛ در غیر این صورت دلیلی ندارد که آن پیج را فالو کنند!

ایجاد احساس نیاز در مخاطبان تنها با تولید محتوا به دست می‌آید و همه چیز به خلاقیت، قلم و لحن ادمین بستگی دارد. ادمینی که انتخاب می‌کنید باید بتواند این احساس نیاز را در مخاطبان ایجاد کرده و به آنها بگوید که راه حل در دستان شما است و البته واقعا هم راهکاری به آنها نشان دهد.

به این ترتیب کاربران پیج شما را یک پیج مفید و کاربردی تلقی می‌کنند و نسبت به دنبال کردن شما اشتیاق بیشتری از خود نشان می‌دهند.

شرح وظایف ادمین اینستاگرام

شرح وظایف ادمین اینستاگرام

در بالا به 5 ویژگی مهم یک ادمین حرفه‌ای اشاره کردیم که در انتخاب بهترین فرد به شما کمک می‌کند. در این قسمت به معرفی شرح وظایف ادمین اینستاگرام می‌پردازیم؛ اطلاع از این موارد به واضح شدن انتظارات شما از ادمین و وظایفی که او دارد کمک می‌کند و از به وجود آمدن چالش‌های بعدی جلوگیری می‌کند.

به خاطر داشته باشید که ممکن است شما به همه موارد زیر نیاز نداشته باشید؛ بنابراین با توجه به نیاز خود می‌توانید در روند استخدام ادمین اینستاگرام، برخی موارد را نادیده بگیرید.

 • تولید محتوای اختصاصی و خلاقانه
 • طراحی پست و استوری اختصاصی
 • برنامه ریزی پست‌ها و استوری‌های مناسبتی
 • طراحی قالب و تمپلیت اختصاصی برای پیج
 • مدیریت و برنامه ریزی انواع تبلیغات در اینستاگرام
 • آگاهی نسبت به راه های تبلیغ پیج اینستاگرام
 • مدیریت دایرکت‌ها و کامنت‌ها
 • درج پست و استوری به صورت منظم
 • تعیین استراتژی برای تولید محتوای متنی و تصویری
 • برنامه‌ریزی برای محتواهای مورد نیاز پیج؛ مانند عکاسی اختصاصی، تولید ویدئو یا موشن گرافیک، تولید محتوای متنی و …
 • تسلط به الگوریتم‌ها و استفاده از هشتگ‌ها
 • تسلط به آنالیز پیج و فعالیت رقبا
 • حفظ امنیت پیج
 • افزایش فالوورهای حقیقی پیج
 • افزایش ویو ویدئوها
 • خلاقیت و مهارت در تولید محتوای وایرال
 • افزایش سطح تعامل پیج
 • تسلط به کپشن نویسی

قیمت استخدام ادمین اینستاگرام

حتما شما هم درمورد قیمت مدیریت پیج اینستاگرام توسط ادمین کنجکاو هستید. بر خلاف تصور اکثر افراد که عقیده دارند لازم نیست هزینه زیادی بابت مدیریت پیج بپردازند و این کار زمان و دانش خاصی نیاز ندارد، باید بگوییم که اشتباه دقیقا در همین نقطه اتفاق می‌افتد!

مدیریت پیج یک کار زمان بر است که اتفاقا به مهارت‌های خاصی نیاز دارد؛ چند نفر را می‌شناسید که به شکلی خلاقانه محتوا تولید می‌کنند، عکس یا ویدئو طراحی می‌کنند و به همه الگوریتم‌ها و نکات فنی کار آشنا باشند؟!

احتمالا تعداد افراد زیادی را با چنین شرایطی نمی‌شناسید، مگر این که حوزه فعالیت مرتبطی با آنها داشته باشید. به همین دلیل است می‌گوییم نباید این شغل را دست کم بگیرید یا از ارزش آن کم کنید.

حال به سراغ تعرفه مدیریت پیج اینستاگرام برویم؛ هزینه مدیریت پیج اینستاگرام با توجه به وظایف که به ادمین محول می‌شود تعیین شده و ممکن است با توجه به سطح تخصص و مهارت‌های هر فرد متفاوت باشد. به طور کلی می‌توان گفت که حداقل هزینه برای مدیریت پیج اینستاگرام ۸۵۰ هزار تومان است که برای یک ادمین با کمترین میزان تخصص و حداقل وظایف تعیین می‌شود.

استخدام ادمین اینستاگرام؛ تمام وقت یا پاره وقت؟

اگر هنوز نمی‌دانید باید یک ادمین تمام وقت استخدام کنید یا پاره وقت، کمی به عقب برگردید و نیاز کسب و کار خود را بسنجید؛ بررسی کنید که حجم کاری که برای صفحه شما لازم است چقدر است و البته بودجه خود را هم در نظر بگیرید.

اگر احساس سردرگمی می‌کنید یا نمی‌توانید به درستی تصمیم بگیرید، می‌توانید از مشاوره مدیریت پیج اینستاگرام نژودا استفاده کنید تا کسب و کار شما بررسی شده و نیازهای آن مشخص شوند.

سوالات متداول شما

از کجا باید ادمین اینستاگرام را پیدا کنیم؟

می‌توانید در سایت‌هایی مانند جابینجا، جاب اکسپرت، جاب ویژن و حتی در خود اینستاگرام عبارت "ادمین اینستاگرام" را جستجو کنید و رزومه کاربران را بررسی کنید یا یک آگهی بر اساس نیازهای خود ایجاد کنید تا افرادی که جویای این موقعیت شغلی هستند، رزومه خود را برای شما ارسال کنند.

5 ویژگی اصلی ادمین اینستاگرام چیست؟

تعهد و مسئولیت پذیری، تسلط بر الگوریتم‌ها، مسلط بر طراحی پست و استوری، توانایی تحلیل و آنالیز پیج و تولید محتوای مفید و خلاقانه مهم‌ترین ویژگی‌های ادمین اینستاگرام است.

استخدام ادمین تمام وقت بهتر است یا پاره وقت؟

کمی به عقب برگردید و نیاز کسب و کار خود را بسنجید؛ بررسی کنید که حجم کاری که برای صفحه شما لازم است چقدر است و البته بودجه خود را هم در نظر بگیرید .اگر احساس سردرگمی می‌کنید یا نمی‌توانید به درستی تصمیم بگیرید، می‌توانید از مشاوره مدیریت پیج اینستاگرام نژودا استفاده کنید تا کسب و کار شما بررسی شده و نیازهای آن مشخص شوند.

امتیاز به مطلب

برچسب ها :

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام
کپچا code

دیگران را با نوشتن نظرات خود، برای انتخاب این محصول راهنمایی کنید

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت، پرهیز کنید