افزایش بازدید استوری اینستاگرام با 8 راهکار مهم و اساسی
نژودا 1401-02-30

استوری اینستاگرام راهی عالی برای تعامل با دوستان و فالوور ها است. برای به دست آوردن فالوور های فعال بیشتر، داشتن بازدیدهای بیشتر در استوری اینستاگرام یک رویکرد عالی است. اگر ویو استوری اینستاگرام شما رو به کاهش است یا برای مدتی ثابت مانده است، در این مقاله چند نکته برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام وجود دارد که به کار گرفتن آنها می‌تواند برای افزایش تعامل پیج بسیار مفید باشد.

برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام باید ابتدا این سؤالات را از خود بپرسید:

 • چرا برخی از استوری‌های اینستاگرام بازدید بیشتری دارند؟
 • چرا بازدید استوری من در اینستاگرام اینقدر کم است؟
 • چگونه می‌توانم بازدید از استوری اینستاگرام خود را به صورت استراتژیک افزایش دهم؟

درک پایه‌ای از اینکه استوری اینستاگرام چیست و چرا وجود دارد، به شما کمک می‌کند تا استراتژی بهتری برای استوری اینستاگرام برای حساب خاص خود ایجاد کنید. اگر بازدیدی که می‌خواهید را به دست نمی‌آورید، وحشت نکنید؛ این یک اتفاق طبیعی است که در روند رشد هر پیجی رخ می‌دهد. در این مقاله به شما می‌گوییم چگونه باعث افزایش بازدید استوری اینستاگرام شوید و آن را بالا نگه دارید.

دلایل پایین بودن ویو استوری اینستاگرام

فهرست مطلب:

دلایل پایین بودن ویو استوری اینستاگرام

استوری ها راهی سریع و آسان برای به اشتراک گذاشتن لحظات و تجربیات هستند. هم برای برندها و هم برای تولیدکنندگان محتوا، یک استوری مانند یک عکس فوری با زمان نمایش کوتاه از محصول، خدمات یا برند شما است.

برخی از استوری های اینستاگرام به دلیل جذابیت یا ارزشی که ارائه می‌کنند، بیشتر از بقیه بازدید می‌خورند؛ چیزی در این استوری ها وجود دارد که باعث می‌شود مخاطبان بتوانند با آنها ارتباط برقرار کنند. اما بازدید استوری اینستاگرام شما ممکن است به چند دلیل کم باشد:

 1. مردم حتی ممکن است آنها را نبینند زیرا اینستاگرام آنها را به فالوور ها نمایش نمی‌دهد یا اگر کم استوری می‌گذارید، ممکن است استوری‌های شما در انتهای ردیف نمایش استوری قرار داشته باشند.
 2. ممکن است استوری‌های شما به اندازه کافی تعاملی نباشند یا ارزشی برای فالوور های شما ایجاد نکنند؛ بنابراین اینستاگرام به مرور زمان کمتر شما را به مخاطبان نمایش می‌دهد یا آنها خودشان دیگر پیگیر استوری‌های شما نیستند.
 3. اگر فعالیت شما در استوری‌‌ها بسیار کم باشد به مرور زمان ویو استوری هم کمتر خواهد شد؛ فعال بودن لازمه افزایش ویو استوری یا افزایش بازدید استوری است. عادت کنید که حداقل 3 الی 5 استوری در روز بگذارید. اگر نمی‌توانید هر روز این تعداد استوری را بگذارید، سعی کنید در روزهای مشخص (مثلاً روزهای زوج) و در زمان مشخصی استوری بگذارید.
 4. در زمان مناسبی که بیشترین تعداد افراد آنلاین هستند استوری نمی‌گذارید. انتخاب زمان مناسب برای استوری گذاشتن بسیار مهم است؛ زیرا اگر زمانی استوری بگذارید که بیشتر مخاطبان شما آفلاین هستند، طبیعی است که بازخورد چندانی از استوری‌ها نگیرید.

راه های افزایش بازدید استوری اینستاگرام

راه های افزایش بازدید استوری اینستاگرام

حال که با دلایل پایین بودن بازدید استوری آشنا شدید، به سراغ روش‌هایی می‌رویم که پیاده سازی آنها می‌تواند به افزایش بازدید استوری کمک زیادی کند و روند رشد پیجتان را بهبود دهد.

 1. حذف فالوور های فیک و روح

فالوور های روح و فیک آن دسته از فالوور هایی هستند که هیچ فعالیتی از طرف آنها انجام نمی‌شود. این حساب‌ها معمولاً برای افرادی هستند که یا مدت‌ها است دیگر با آن حساب فعالیتی ندارند، یا ربات هستند و یا به طور مشخصی فیک هستند و به دلایل مختلفی ایجاد شده‌اند.

بله این حساب‌ ها به طور چشمگیری جذب فالوور اینستاگرام شما را افزایش می‌دهند، اما می‌توانند تأثیرات منفی قابل توجهی بر تعامل پیج داشته باشند، به خصوص در بازدید استوری اینستاگرام.

نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام به این صورت است که استوری‌های اینستاگرام شما را به دسته‌ای از افراد نشان می‌دهد. اگر استوری‌های شما را تماشا کنند و به آنها علاقه‌مند شوند، اینستاگرام استوری‌های شما را به افراد بیشتری ارائه می‌کند.

وجود فالوور فیک و روح باعث می‌شود تعامل کاربران با پیج در استوری کاهش پیدا کند و بر همین اساس، اینستاگرام محتوای شما را کم ارزش تلقی می‌کند. در نتیجه، حذف فالوور های روح و فیک یک راه مؤثر برای افزایش بازدید استوری است.

 1. ترجیح کیفیت بر ک میت

ممکن است فکر کنید که با ارسال استوری های زیادی در طول روز عملکرد خوبی دارید، اما چه تعداد از این داستان‌ها محتوای با کیفیتی را به مخاطبان شما ارائه می‌دهند؟ سعی کنید به جای نگرانی در مورد تعداد استوری‌های خود، بر کیفیت محتوا تمرکز کنید و محتواهایی با کیفیت بالاتر و جذاب‌تر منتشر کنید.

محتواهایی را به مخاطبان خود ارائه دهید که آنها را در مورد جایگاه شما آگاه‌تر می‌کند. چنین محتواهایی نه تنها تعامل شما با مخاطبان را افزایش می‌دهد، بلکه باعث افزایش اعتماد آنها به برند شما نیز می‌شود.

برای القای اعتماد بیشتر، چهره خود را نشان دهید یا اگر یک شرکت هستید، چهره کارمندان خود را نشان دهید. مردم با پیج‌هایی که افراد در آنها نشان داده می‌شود بهتر تعامل برقرار می‌کنند.

افزایش ویو استوری اینستاگرام

 1. استفاده از محتوای ویدئویی

بر اساس آخرین محتوای رسمی منتشر شده توسط خود اینستاگرام، کاربران مشاهده محتوای ویدئویی را به مشاهده عکس یا محتوای متنی ترجیح می‌دهند. اگر می‌خواهید بازدیدهای بیشتری داشته باشید، ویدیوهای بیشتری را در استوری خود قرار دهید.

اطمینان حاصل کنید که ویدیوهای شما محتوای ارزشمند و مفیدی ارائه می‌دهند که می‌تواند اعتبار و اعتماد برای شما به ارمغان بیاورد. بهترین بخش در مورد ویدیوها این است که یک کال تو اکشن در آن قرار دهید. می‌توانید بینندگان خود را به وب سایت خود راهنمایی کنید یا آنها را تشویق کنید که شما را برای پیدا کردن محتواهای بیشتر دنبال کنند.

 1. استفاده از نظر سنجی دو گزینه‌ای (Poll) و چهار گزینه ای در استوری

با استفاده از المان‌هایی که اینستاگرام به امکانات استوری خود اضافه کرده است می‌توانید تعامل بیشتری با مخاطبان خود برقرار کنید. یکی از بهترین راه ها برای افزایش بازدید استوری، افزایش تعامل با کاربران است که با استفاده از نظرسنجی‌های گزینه دار در استوری قابل انجام است.

 1. انتخاب بهترین زمان برای استوری گذاشتن

ممکن است در حال حاضر بهترین استوری ها را داشته باشید اما به دلیل انتخاب زمان نامناسب برای انتشار آنها ممکن است بازدید چندانی نداشته باشید. وقتی استوری های خود را پست می‌کنید، مطمئن شوید که زمانی پست می‌گذارید که اکثر فالوور های شما آنلاین هستند.

می‌توانید به بخش اینسایت اینستاگرام خود بروید و ببینید چه زمانی اکثر فالوورهای شما آنلاین هستند.

 1. استفاده از استیکر

قبلاً نشان دادیم که نظرسنجی ها استراتژی خوبی برای افزایش تعامل در استوری اینستاگرام شما هستند. استیکرها به شما این امکان را می‌دهند که استوری‌های جذاب‌تری بسازید و توجه افراد بیشتری را به خود جلب کنید.

انواع مختلفی از استیکرها در اینستاگرام وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید. بهترین استیکر برای به دست آوردن بالاترین تعامل، استیکر  question box است.

 1. استفاده از هشتگ مرتبط

این یک واقعیت شناخته شده است که هشتگ ها ابزار مفیدی برای افزایش بازدید استوری های اینستاگرام هستند. هشتگ های مرتبط و مناسب تضمین می‌کند که استوری‌های شما بازدید بیشتری داشته باشد.

اگرچه اینستاگرام به شما امکان می‌دهد فقط 10 هشتگ در استوری اضافه کنید، اما این برای جلب توجه مخاطبان هدف شما کافی است. اکنون کاربران اینستاگرام می‌توانند هشتگ‌ها را دنبال کنند و شما می‌توانید از این ابزار برای دسترسی به افراد فعال و علاقه‌مند استفاده کنید.

اگر نمی‌خواهید فالوورهای خود را با هشتگ بمباران کنید، می‌توانید اندازه فونت را کاهش دهید و یک استیکر روی آنها قرار دهید.

 1. استوری مناسبتی

استوری های مناسبتی باعث افزایش تعامل کاربران شده و شما را فعال‌تر نشان می‌دهد؛ اگر در استوری های مناسبتی خود طرح‌های تخفیفی یا جشنواره‌هایی را هم معرفی کنید بازدهی آنها چند برابر خواهد شد.

علاوه بر نکاتی که به آنها اشاره شد، در اینستاگرام نژودا هم درمورد روش‌های افزایش سین استوری زیاد صحبت کرده‌ایم که یکی از آنها پست زیر است:

اینستاگرام نژودا

در این پست به معرفی اپلیکیشن‌های کاربردی برای بالابردن بازدید استوری پرداخته‌ایم که می‌توانند بسیار کاربردی باشند. همچنین می‌توانید برای دریافت مشاوره مدیریت پیج اینستاگرام با کارشناس شبکه های اجتماعی ما در ارتباط باشید.

امتیاز به مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام
کپچا code

دیگران را با نوشتن نظرات خود، برای انتخاب این محصول راهنمایی کنید

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت، پرهیز کنید