روش های افزایش امنیت پیج اینستاگرام + آموزش تصویری
نژودا 1401-02-26

اگر نگران حریم خصوصی و محافظت از اطلاعات شخصی خود هستید، مهم است که از امنیت پیج اینستاگرام خود غافل نشوید. هک شدن حساب اینستاگرام می‌تواند یک اتفاق ترسناک برای افراد باشد؛ به خصوص اگر کسب درآمد از اینستاگرام شما به آن بستگی داشته باشد.

در این مقاله قصد داریم به نکات مهمی درباره افزایش امنیت پیج اینستاگرام بپردازیم و بهترین توصیه‌ها برای افزایش امنیت پیج اینستا را بررسی کنیم.

نکات اساسی برای تامین امنیت پیج اینستاگرام

برای تامین امنیت پیج اینستاگرام شما دو راه دارید: یک اینکه مدیریت پیج اینستاگرام خود را به افراد متخصص در این حوزه بسپارید و دوم اینکه خودتان امنیت پیج اینستاگرام تان را بر عده بگیرید.یک سری اصول اولیه وجود دارد که با رعایت آنها می‌توانید ابتدایی ترین فاکتورهای تامین امنیت پیج اینستاگرام خود را فراهم کنید. این فاکتورهای اساسی اولیه عبارت‌اند از:

 1. یک رمز عبور قوی انتخاب کنید.
 2. احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید.
 3. مطمئن شوید که حساب ایمیل شما امن است.
 4. دسترسی برنامه های شخص ثالث مشکوک را لغو کنید.

در اینستاگرام تلاش های زیادی برای فیشینگ و هک انجام می‌شود و بسیاری از آنها متاسفانه با موفقیت روبرو می‌شوند؛ مقصر اصلی این مسئله انتخاب یک پسورد ضعیف است که راه را برای هکرها باز می‌گذارد.

برای این که دسترسی هکرها را دشوارتر کنید، بهتر است برای هر یک از حساب‌های خود یک پسورد مجزا و متفاوت انتخاب کنید که دسترسی به اطلاعات را دشوارتر می‌کند.

برای این که مطمئن باشید در دام هکرها و حملات فیشینگ نمی‌افتید، همیشه اعتبار ایمیل‌هایی را که درمورد صفحه اینستاگرام خود دریافت می‌کنید، بررسی کنید. برای این کار به نام فرستنده، ایمیل آن و لینکی که در آن قرار داده شده را بررسی کنید و ترجیحا روی لینک‌های ایمیل‌هایی که معتبر نیستند کلیک نکنید.

همچنین هرگز رمز اکانت خود را در اختیار شخصی که نمی‌شناسید یا اعتماد ندارید قرار ندهید تا اطلاعات شما ایمن باقی بماند.

در مرحله بعدی باید به سراغ احراز هویت دو مرحله‌ای یا Two-factor authentication بروید. احراز هویت دو مرحله ای یک لایه دفاعی اضافی در برابر هکرها قرار می دهد تا دسترسی آنها به حساب را دشوارتر کند. این یک فرآیند چند مرحله ای است که کاربران را ملزم می کند هویت خود را از طریق یک کد امنیتی تأیید کنند.

به این ترتیب، اگر از یک دستگاه ناشناس وارد اینستاگرام شوید، از شما خواسته می شود که کد را وارد کرده و تایید کنید که شما واقعا صاحب حساب هستید.

برای فعال کردن احراز هویت دو مرحله‌ای در اینستاگرام، به تنظیمات خود بروید و روی «Two-factor authentication» ضربه بزنید.

سپس روی “Get Started” بزنید؛ پس از آن دو گزینه به شما نمایش داده خواهد شد:

 • Authentication App
 • Text Message

امنیت پیج اینستاگرام

 

اگر اینستاگرام شما هنوز آپدیت نشده باشد ورژن بالا را مشاهده می‌کنید؛ در غیر این صورت با صفحه زیر مواجه می‌شوید.

امنیت پیج اینستاگرام 9

 

گزینه “Authentication App” یک برنامه احراز هویت شخص ثالث است که با انتخاب آن گزینه به صفحه زیر منتقل می‌شوید.

امنیت پیج اینستاگرام 2

 

اگر قبلاً یک برنامه احراز هویت نصب کرده اید، اینستاگرام به طور خودکار برنامه را پیدا کرده و کدی را برای آن ارسال می کند. شما باید کد را بازیابی کنید، آن را در اینستاگرام وارد کنید، و احراز هویت دو مرحله ای فعال می شود.

اگر برنامه احراز هویت ندارید، اینستاگرام برنامه‌ای را توصیه می‌کند که قبل از تکمیل فرآیند آن را دانلود کنید.

اما اگر گزینه Text Message را انتخاب کنید، با استفاده از یک پیام متنی احراز هویت دو مرحله‌ای شما انجام می‌شود. برای بالا بردن امنیت پیج اینستاگرام از این روش باید به روش زیر عمل کنید:

با انتخاب گزینه ” Text Message” اگر حساب شما شماره تلفن تایید شده ای ندارد، از شما خواسته می شود که یک شماره تلفن را وارد کنید. هنگامی که شماره تلفن خود را وارد کردید، روی دکمه ” Next” ضربه بزنید.

راه های امنیت پیج اینستاگرام

 

اکنون وقتی از یک دستگاه ناشناس وارد حساب اینستاگرام خود می شوید، از شما خواسته می شود یک کد امنیتی را که از طریق پیامک دریافت می کنید وارد کنید.

نکته: مراقب دایرکت های مشکوک اینستاگرام باشید و هرگز اطلاعات شخصی خود را به اشتراک نگذارید. اینستاگرام اخیراً هشداری را از طریق حساب @creators در مورد افزایش تلاش‌های فیشینگ اینستاگرام به اشتراک گذاشته و در آن اشاره شده است:

“تولید کنندگان محتوا در اینستاگرام ممکن است ایمیل‌ها و دایرکت‌هایی دریافت کنید که به نقض حقوق کپی رایت اشاره کرده است و به نظر می‌رسد که این ایمیل‌ها از سوی اینستاگرام ارسال شده است. مهم است بدانید که اینستاگرام به هیچ عنوان درباره نقض حقوق کپی رایت به هیچ یک از کاربران دایرکت نخواهد داد و هیچ سوال شخصی درباره اطلاعات شخصی مانند پسورد شما را دریافت نخواهد کرد.

امنیت پیج اینستاگرام 5

به این قبیل دایرکت‌ها پایخ ندهید و روی لینک‌هایی که در پیام‌های چنین دایرکت‌هایی قرار دارد کلیک نکنید. تنها راه قانونی ارتباط اینستاگرام با کاربران خود، از طریق ایمیل است و شما می‌توانید برای مشاهده ایمیل‌های دریافتی از سوی اینستاگرام مسیر زیر را طی کنید:

Settings >> Security >> Emails from Instagram

امنیت پیج اینستاگرام 6

علاوه بر این همواره احراز هویت دو مرحله‌ای را برای حساب خود فعال کنید.”

همان طور که مشاهده کردید، استفاده از Two-factor authentication از طرف خود اینستاگرام هم مورد تاکید زیادی قرار گرفته است.

مرحله بعدی برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام این است که مطمئن شوید ایمیل شما امن است. تقریبا همه حساب‌های شبکه‌های اجتماعی به ایمیل متصل هستند؛ این به معنی آن است که اگر حساب ایمیل شما ایمن نباشد، هیچ یک از حساب‌های شبکه‌های اجتماعی شما هم در امان نیستند!

واقعیت ترسناکی است! نه؟!

در یک نظرسنجی اخیر، 22 درصد از کاربران اینترنت می گویند حساب های آنلاین آنها حداقل یک بار هک شده است، در حالی که 14 درصد گزارش کرده اند که بیش از یک بار هک شده اند. در تصویر زیر نمودار درصد کاربران هک شده را مشاهده می‌کنید:

امنیت پیج اینستاگرام 10

 

بنابراین با در نظر گرفتن این موضوع، ایده خوبی است که ایمیل خود را با احراز هویت دو مرحله ای یا رمزگذاری صحیح ایمن کنید.

در مرحله بعدی برای بالا بردن امنیت پیج اینستاگرام باید دسترسی برنامه های شخص ثالث مشکوک را لغو کنید. استفاده از اینستاگرام به عنوان یک حساب مجاز برای ورود به برنامه های شخص ثالث مانند سرویس های دوستیابی، بازی ها و ابزارهای ویرایش عکس معمول است.

اما آیا می‌دانستید که حتی اگر هفته‌ها، ماه‌ها یا حتی سال‌ها از برنامه‌های شخص ثالث مذکور استفاده نکرده باشید، ممکن است به پروفایل شبکه‌های اجتماعی و اطلاعات حساب شما دسترسی داشته باشند و اگر پایگاه داده آنها مورد هدف قرار گیرد، اطلاعات شما در دسترس شخص است؟!

به همین دلیل است که اینستاگرام پیشنهاد می‌کند «قبل از مجوز دادن به یک برنامه شخص ثالث به خوبی فکر کنید و ببینید که آیا واقعا اجازه دسترسی دادن به آن برنامه لازم است یا خیر.»

برای مدیریت برنامه های شخص ثالث، پروفایل اینستاگرام خود را در دسکتاپ باز کنید، روی تنظیمات کلیک کنید و سپس روی « Apps and Website» کلیک کنید. در اینجا فهرستی از برنامه‌هایی را که مجوز دسترسی به اینستاگرام را دارند مشاهده خواهید کرد.

اگر متوجه برنامه‌های مشکوک شدید، می‌توانید به راحتی روی دکمه «Revoke Access» یا «View and edit» کلیک کنید تا دسترسی را قطع کرده یا آن را ویرایش کنید.

توصیه‌های اینستاگرام برای بالا بردن امنیت پیج اینستاگرام

توصیه‌های اینستاگرام برای بالا بردن امنیت پیج اینستاگرام

اینستاگرام در وبلاگ رسمی خود به مواردی اشاره می‌کند که برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام مفید و ضروری است. این نکات را در ادامه می‌خوانیم:

 • یک رمز عبور قوی انتخاب کنید. از ترکیب حداقل شش عدد، حروف و کاراکترهای خاص (مانند !$@%) استفاده کنید و سعی کنید از تکرار کاراکترها اجتناب کنید.
 • رمز عبور خود را مرتباً تغییر دهید، به خصوص اگر ایمیلی از اینستاگرام می گیرید که از شما می خواهد این کار را انجام دهید.

در طی بررسی‌های امنیتی خودکار، اینستاگرام گاهی اوقات اطلاعات ورود به سیستم را که از سایت‌های دیگر به سرقت رفته است، بازیابی می‌کند. اگر اینستاگرام تشخیص دهد که رمز عبور شما ممکن است دزدیده شده باشد، تغییر رمز عبور در اینستاگرام و سایر سایت ها به حفظ امنیت حساب شما کمک می کند و از هک شدن شما در آینده جلوگیری می کند.

 • برای امنیت بیشتر حساب، احراز هویت دو مرحله‌ای را روشن کنید.
 • مطمئن شوید که حساب ایمیل شما امن است. هر کسی که بتواند ایمیل شما را بخواند احتمالا می تواند به حساب اینستاگرام شما نیز دسترسی داشته باشد. رمز عبور همه حساب‌های ایمیل خود را تغییر دهید و مطمئن شوید که رمز هیچ دو حسابی یکسان نیست.
 • از داده‌های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. می‌توانید با درخواست یک نسخه از همه چیزهایی که در اینستاگرام به اشتراک گذاشته‌اید در قالب HTML یا JSON، از داده‌های خود پشتیبان تهیه کنید. برای درخواست این اطلاعات به رمز عبور حساب اینستاگرام خود نیاز دارید.
 • هنگام ورود به سیستم از یک کامپیوتر یا گوشی دیگر که برای خودتان نیست، گزینه “مرا به خاطر بسپار” یا ” Remember me” را علامت نزنید؛ زیرا با این کار حتی پس از بسته شدن پنجره مرورگر، شما را لاگین می کند.
 • هرگز رمز عبور خود را به کسی که نمی شناسید و اعتماد ندارید ندهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد امنیت پیج اینستاگرام ویدیوی زیر را از دست ندهید.

پیج اینستاگرام نژودا

امتیاز به مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام
کپچا code

دیگران را با نوشتن نظرات خود، برای انتخاب این محصول راهنمایی کنید

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت، پرهیز کنید