آموزش جامع ورود به اکسپلور اینستاگرام و افزایش بازدید پیج | نژودا
نژودا 1400-12-23

هنگامی که به عنوان یک برند شخصی یا کسب و کار وارد اینستاگرام می‌شوید، افزایش بازدید از پیج اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. همه ما روزانه بارها از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنیم و پست‌های قسمت اکسپلور را مشاهده می‌کنیم. اما راز ورود به اکسپلور اینستا چیست و چرا باید سعی کنیم صفحه ما وارد اکسپلور شود؟

پاسخ بسیار ساده است؛ ورود به اکسپلور اینستاگرام مساوی است با افزایش شگفت انگیز بازدید از پیج و به دست آوردن فالوور های واقعی بسیار زیاد. آموزش ورود به اکسپلور یکی از کاربردی ترین اینستاگرام است که به شما کمک می‌کند پیج خود را اصولی تر و هوشمندانه تر از قبل مدیریت کنید و موفقیت بیشتری را در این شبکه اجتماعی تجربه کنید.

در این مقاله از بلاگ نژودا نحوه ورود به اکسپلور اینستاگرام را آموزش می‌دهیم.

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

فهرست مطلب:

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

صفحه اکسپلور اینستاگرام یا Instagram Explore یکی از مهم‌ترین صفحات در این شبکه اجتماعی است که در آن می‌توان بهترین پست‌ها، استوری ها و ریلز را مشاهده کرد. این صفحه بر اساس علایق شما، محتوایی که شما در این شبکه اجتماعی لایک کرده‌اید یا نسبت به آن واکنش مثبتی مانند سیو، اشتراک گذاری یا ارسال کامنت انجام داده‌اید تنظیم می‌شود.

بیشتر بخوانید : ریلز اینستاگرام (Reels) چیست؟

به عبارت دیگر هیچ دو صفحه اکسپلوری در دنیا کاملاً شبیه به هم نیستند؛ زیرا هیچ دو فردی در دنیا وجود ندارد که کاملاً شبیه به هم باشند!

یکی از دلایل این مسئله این است که اینستاگرام علاوه بر علایق شما، علایق دوستان و افرادی که فالو کرده‌اید را هم در نظر می‌گیرد تا بتواند محتوای اکسپلور شما را تنظیم کند. الگوریتم های اینستاگرام در این کار بسیار هوشمندانه و پیشرفته عمل می‌کنند تا شما محتوایی را در اکسپلور ببینید که واقعاً به آن علاقه دارید. تمرکز اکسپلور روی شناخت علایق شما و مرتب سازی و نمایش محتوا بر اساس آن است.

اگر نمی‌دانید بخش اکسپلور کدام قسمت است، اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید. در منوی پایین، قسمتی که دارای آیکون ذره بین است، اکسپلور نام دارد. با کلیک روی این قسمت می‌توانید هزاران پست را بر اساس علایق خود مشاهده کنید.

در ویدیوی زیر از اینستاگرام نژودا به مهم ترین راز های ورود به اکسپلور اینستاگرام میپردازیم:

کدام پست ها در اکسپلور نمایش داده میشوند؟

برای این که محتوای پیج شما هم وارد اکسپلور اینستاگرام شود، مهم است که بدانید مشخصات پست‌هایی که وارد اکسپلور می‌شوند، چیست. این پست‌ها دارای یک یا چند مورد از موارد زیر هستند و به همین دلیل به اکسپلور وارد شده‌اند.

 • محتواهایی که نرخ تعامل بالایی دارند.
 • پست‌هایی که فالویینگ های شما آنها را لایک کرده‌اند.
 • محتواهایی که به طور مستمر در حال تعامل با آنها هستید یا نسبت به آنها علاقه نشان می‌دهید.
 • پست هایی که تعامل بالایی از افرادی که فالو کرده‌اید دریافت کرده‌اند.

چگونه به اکسپلور اینستاگرام برویم؟

برای بسیاری از کسب و کارها مهم است که محتوای خود را وارد اکسپلور کنند تا بتوانند مخاطبان بیشتری جذب کرده و از این طریق به اهداف خود برسند. هدف از جلب توجه مخاطبان لزوماً افزایش فروش نیست، بلکه می‌تواند تنها با هدف افزایش محبوبیت و جذب فالوور انجام شود. هر هدفی که از مدیریت پیج اینستاگرام خود داشته باشید، وارد شدن به اکسپلور می‌تواند راهی برای رشد بیشتر شما باشد.

اما شرط ورود به اکسپلور اینستاگرام چیست؟

اما شرط ورود به اکسپلور اینستاگرام چیست؟

پیش از این که به معرفی روش‌های افزایش بازدید از اکسپلور بپردازیم، باید یک نکته را بدانید و آن هم این است که مهم‌ترین و اولین شرط ورود به اکسپلور، تولید محتوای مفید و ارزشمند است. محتوایی که هم از نظر بصری و هم از نظر کیفیت محتوا در سطح بالایی قرار داشته باشد، قطعاً توجه مخاطب را جلب خواهد کرد.

موارد زیر از دیگر عواملی است که باعث ورود به اکسپلور می‌شود:

 • اولین قدم: پیجتان خصوصی یا Private نباشد!

اگر صفحه شما خصوصی باشد اصلاً وارد اکسپلور نمی‌شود؛ بنابراین باید پیش از آن که برای ورود به اکسپلور اقدام کنید، صفحه خود را از حالت Private به Public تغییر دهید.

 • کپشن را دست کم نگیرید.
  کپشن پست ها و ریلز ها یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها برای اینستاگرام است. ریلز و پست هایی که دارای کپشن جذاب هستند و کپی نشده‌اند باعث جلب توجه کاربر می‌شوند و به اینستاگرام این سیگنال را ارسال می‌کنند که پست شما محتوای جذابی داشته و مسیر ورود به اکسپلور را هموارتر می‌کند.
 • زمانی پست را منتشر کنید که بیشترین تعداد کاربران آنلاین هستند.

یکی از مهم‌ترین پارامترها برای ورود به اکسپلور، انتشار محتوا در زمان صحیح است. با استفاده از قسمت Insight می‌توانید زمانی را که بیشتر کاربران شما آنلاین هستند و پست های شما را می‌بینند، مشاهده کنید و طبق آن پست ارسال کنید. در پیج اینستاگرام نژودا می‌توانید پستی که با عنوان “ساعات طلایی ورود به اکسپلور” منتشر شده است را ببینید. در این پست به نکات مهمی درباره ساعت ارسال پست در اینستاگرام اشاره کرده‌ایم.

پیج اینستاگرام نژودا

 • هشتگ گذاری را جدی بگیرید.
  استفاده از هشتگ‌ها برای ورود به اکسپلور یک گام ضروری است که سرعت رسیدن به اکسپلور را افزایش می‌دهد. امروزه افراد زیادی از هشتگ‌ها استفاده می‌کنند تا محتوای مورد نظر خود را بیابند. از طرف دیگر هشتگ‌ها به محتوای شما کمک می‌کنند تا میان هزاران پست بی نام و نشان رها و گم نشوند و به راحتی توسط کاربر قابل جستجو و مشاهده باشند.
 • جذابیت بصری محتوا
  پست‌هایی که جذابیت بصری دارند و باعث جلب توجه مخاطب می‌شوند، تعامل آنها با محتوای شما افزایش یافته و از این طریق اینستاگرام جذابیت پست شما را متوجه می‌شود. زمانی که شما محتوای جذابی داشته باشید، پس از ورود به اکسپلور هم بازخورد خوبی از جذاب بودن محتوای خود دریافت می‌کند.
 • افزایش تعداد save و share
  با تولید محتوای کاربردی و طراحی یک پست جذاب می‌توانید تعداد سیو و اشتراک گذاری پست خود را بالا ببرید که این مسئله باعث ارسال سیگنالی مثبت به اینستاگرام می‌شود. بالا بودن تعداد سیو و share نشان دهنده مفید و جذاب بودن پست است و چنین پستی به احتمال بسیار زیاد به اکسپلور می‌رود.
 • افزایش تعامل کاربران به روش های مختلف
  برای ترغیب کاربران به برقراری تعامل با محتوای خود می‌توانید آنها را از طریق کپشن نویسی اصولی، محتوای تصویری یا ویدئویی جذاب، ثبت لوکیشن و تگ کردن صفحات مرتبط به برقراری تعامل تشویق کنید. محتوایی که اینگیجمنت بالایی داشته باشد سریع‌تر و ساده‌تر از سایر پست‌ها به اکسپلور راه می‌یابد.

چند نکته مهم برای ورود پست به اکسپلور اینستاگرام

در این قسمت شما را با چند نکته کاربردی و مهم که به رفتن شما به اکسپلور کمک می‌کند، آشنا می‌کنیم که احتمالا تا پیش از این نمی‌دانستید.

نکته اول: پست های اکسپلورتان را آنالیز کنید. از هر پستی که در اکسپلور مشاهده می‌کنید به سادگی عبور نکنید. آن را باز کنید و با دقت تمام اجزا و مدل کپشن نویسی، هشتگ ها، تگ شده ها، مدل عکاسی یا طراحی پست، محتوا و لحن آن را بررسی کنید. این آنالیزها به شما کمک می‌کنند یک دید کلی نسبت به اکسپلور به دست آورید و با توجه به آن فعالیت خود را ادامه دهید.

نکته دوم: آنالیز پیجتان را دست کم نگیرید. با بررسی آمار پیج در بخش اینسایت می‌توانید اطلاعات مهمی درباره مخاطبان پیجتان به دست آورید. این اطلاعات به شما کمک می‌کنند در زمان درست محتوای خود را ارسال کنید و محتوای مورد علاقه کاربران را تشخیص دهید.

سوالات متداول شما

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

صفحه اکسپلور اینستاگرام یا Instagram Explore یکی از مهم‌ترین صفحات در این شبکه اجتماعی است که در آن می‌توان بهترین پست‌ها، استوری ها و ریلز را مشاهده کرد.

مهم ترین شرط ورود به اکسپلور اینستاگرام چیست؟

هم‌ترین و اولین شرط ورود به اکسپلور، تولید محتوای مفید و ارزشمند است.

بخش اکسپلور کدام قسمت اینستاگرام کجاست؟

اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید. در منوی پایین، قسمتی که دارای آیکون ذره بین است، اکسپلور نام دارد

پیج اینستاگرام نژودا

امتیاز به مطلب

نظرات

 1. نکات خیلی خوبی برای اکسپلور گفتید من حتما استفاده میکنم خیلی ممنونم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام
کپچا code

دیگران را با نوشتن نظرات خود، برای انتخاب این محصول راهنمایی کنید

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت، پرهیز کنید