برندسازی شخصی چیست ؟ 6 قانون طلایی برندسازی شخصی
نژودا 1401-01-15

صاحبین مشاغل معمولاً خواهان بهبود برندسازی شخصی (personal branding) خود هستند. زمانی که دربارۀ بازاریابی تأثیرگذار صحبت می‌کنیم به طور مستقیم به برندها اشاره داریم. معمولاً داشتن برند شخصی و یا داشتن آن برای عوام و یا مردم عادی، غیر معمول است و به همین خاطر به سراغ آن نمی‌روند. اما به دلیل آنلاین شدن اکثر کسب و کارها در دنیای امروز و باقی ماندن آثار خوب و بد در اینترنت داشتن برند شخصی می‌تواند مهمتر از همیشه جلوه کند.

حتماً تا به حال نام خودتان را در گوگل جستجو کرده‌اید و از نتایج بدست آمده شگفت زده شده‌اید. آیا نتایج بدست آمده همان مواردی است که  شما در نظر داشته‌اید؟

مطمئناً جواب شما به این سوال منفی است. زیرا در عصر برندینگ تنها سرچ نام دارای اهمیت نبوده بلکه باید بدنیال روشی باشید تا توسط آن نام یا برند شما مورد تأیید و پذیرش قرار بگیرد. برای آن که برند شما مورد تأیید قرار بگیرد به چه نکاتی باید توجه کرد؟ آیا می‌توان با چند روش ساده برند خود را گسترس داد و از معرفی شدن آن در فضای مجازی مطمئن شد؟

برای پاسخ به سوالت بالا بهتر است تا ادامه این مقاله نژودا با ما همراه باشید.

فهرست مطلب:

پرسنال برندینگ یا برندسازی شخصی چیست؟

پرسنال برندینگ یا به عبارت دیگر برندسازی شخصی روشی است که شما شغل و یا حرفۀ خود را به دیگران معرفی می‌کنید. این معرفی می‌تواند شامل معرفی مواردی چون: مهارت، تجربه و شخصیت شما باشد. همچنین بیان کنندۀ داستان شما و بازتاب رفتار، گفتار و نگرش شما است.

استفاده از برندسازی شخصی برای ایجاد تمایز از سایر افراد است و اگر این کار به درستی انجام شود می‌تواند نقطۀ اتصال میان برند شخصی و کسب و کار باشد و همین عامل می‌تواند باعث آن بشود که هیچ برندسازی شرکتی نتواند به پای برند شما برسد.

برند شخصی در واقع تصویری است که مردم در ذهن خودشان از شما دارند که می‌تواند شامل: ترکیبی از نوع نگاه آن‌ها به زندگی واقعی، نحوۀ نمایش رسانه‌ها از شما و همچنین تصوری باشد که از اطلاعات آنلاینی که شما در اختیار آن‌ها می‌گذارید باشد.

پرسنال برندینگ یا برندسازی شخصی چیست؟

در دنیای کسب و کار می‌توانید برندسازی شخصی خود را به حال خود رها کرده و و بگذارید در دنیای مجازی به صورت آشفته و بدون کنترل شما گسترش یابد اما این تصمیم با شما است که بخواهید در فضای مجازی دارای برند شناخته شده‌ای باشد و خود را آنگونه که می‌خواهید به دیگران معرفی کنید.به این مورد توجه داشته باشید ریبرندینگ با برندینگ و برندسازی متفاوت است و شما میتوانید برای آشنایی با ریبرندینگ یا بازسازی برند به این مقاله از نژودا مراجعه کنید.

پیش از آمدن اینترنت معرفی برند از طریق کارت ویزیت و به صورت حضوری ممکن بود و اگر شما در رسانه‌ها بصورت چهره شناخته نمی‌شدید توانایی گسترش برند شخصی خود را نداشتید. در دنیای امروزه با گسترش شبکه‌های اجتماعی شما می‌توانید به سرعت مورد توجه و بحث قرار بگیرید زیرا کوچکترین اقدام شما در فضای مجازی می‌تواند اثر بلند مدت بگذارد.

هدف شما از شخصی سازی برند چیست؟

داشتن هدف از شخصی‌سازی برند در دنیای امروز بسیار مؤثر و حیاتی است. این یکی از روش‌های مهم برای معرفی خود به مشتریان است و به شما فرصت این را می‌دهد که خودتان را به مردم به همان صورتی که می‌خواهید معرفی کنید.

در این روش نقاط قوت و علایق خود را می‌توانید برجسته کنید تا بتوانید اعتماد مردم را نسبت به خودتان جلب کنید. این روش باعث می‌شود تا مردم به شما احساس بهتری داشته باشند و اعتماد کنند.

برای مثال به هنگام انتخابات این قضیه کاملاً مشهود است. از آنجایی که هر نامزد به دنیال کسب توجه دیگران به خود است سعی در بحث کردن پیرامون مسائلی هستند که مردم به آن‌ها بیشتر توجه می‌کنند. به همین دلیل کاندیداهایی که خود را بهتر و بیشتر معرفی کرده‌اند در کسب آراء، بهتر می‌توانند عمل کنند.

برای مثال افراد موفق در کسب و کار شخصی خود به هنگام شرکت در مناظره و کاندیاتوری دیگر نیاز به معرفی بیش از اندازۀ خود ندارند زیرا از پیش به دلیل کسب و کار موفق به مردم معرفی شده‌اند.

اهمیت پرسونال برندینگ یا برندسازی شخصی چیست؟

اهمیت پرسونال برندینگ یا برندسازی شخصی چیست؟

اهمیت پرسونال برندینگ برای ایجاد یک برند قوی و متمایز با دیگر برندها در این زمینه این است که شما می‌توانید مهارت‌ها و دانش خود را معرفی کنید.

اهمیت برندسازی شخصی این است که شما را به یاد ماندنی می‌کند و باعث می‌شود تا شما از سایر هم‌کاران و هم ردیفان خود در یک زمینه یکسان متمایز شوید.

افرد زیادی نسبت به تبلیغات بی‌اعتماد هستند و برای ایجاد اعتمادسازی زمان زیادی می‌خواهند تا اعتماد کنند اما همین افراد به کسانی که پیشینۀ آن‌ها را می‌شناسند اعتماد دارند.

به همین دلیل باید در مورد نحوۀ بازاریابی کسب و کار تجدید نظر کنید و روش‌های حرفه‌ای تری پیش بگیرید. و در واقع یکی از موفقیت‌های اینفلوئنسرها در سال‌های اخیر نیز همین است.

معمولاً اعتمادسازی در کسب و کارهای کوچک بسیار آسان بوده اما در کسب و کارهای بزرگ این امر متفاوت و سخت‌تر است. برای مثال استیو جابز پیش از ایجاد برند اپل صاحب برند شخصی خود بود و همین مسئله باعث شد بتواند در زمینۀ کاری خود پیش رفت سریع‌تری داشته باشد. همچنین ایلان ماسک بهتر از برند تسلا شناخته می‌شود.

باید در نظر داشته باشید که پیش از اینکه کسب و کار خود را گسترش دهید؛ ابتدا جهت اعتماد سازی بازار خود را در پیدا کنید که باعث می‌شود به راحتی با مشتریان خود ارتباط بر قرار کنید.

6 قانون طلایی برندسازی شخصی

6 قانون طلایی برندسازی شخصی

اکنون که با مفاهیم برندسازی و معرفی آن به سایرین آشنا شدید. وقت آن است تا 10 قانون طلایی شخصی‌سازی برند خود را یاد بگیرید. پیش از خواندن ادامۀ این مقالهه به نظر شما بهترین روش برای گسترش برندشخصی چیست؟

1. تمرکز داشته باشید!

یکی از فعالیت‌های بسیار مهم در زمینۀ معرفی برند باید تمرکز است و تمرکز داشتن در زمینۀ برندسازی باعث می‌شود تا به هدف خود پایبند باشید.

اگر به هدف خود پایبند باشید می‌توانید با جمعیت‌شناسی هدف، تولید محتوا در سایت پیرامون برند اختصاصی باعث می‌شود تا شما به دیگران بهتر و بیشتر معرفی شوید و به سرعت مورد استقبال سایرین قرار بگیرید.

2. اصالت داشته باشید!

اصیل و معتبر بودن یک برند راهی آسان برای داشتن یک برند اختصاصی معتبر است. بسیاری از برندها پس از شروع تعامل معنا دار و نزدیک با مخاطبانشان در فضای مجازی توانسته‌اند رشد قابل توجهی را تجربه کنند.

3. داستان خود را بگویید!

گفتن داستن ایجاد برند و ساخت آن باعث رشد برند می‌شود. معمولاً روایت داستن‌های تک بُعدی بسیار خسته کننده است. به همین دلیل بهترین راه این است که یک روایت واقعی پیرامون داستان خود ایجاد کرده که مخاطب بتواند با شما احساس نزدیکی کنید.

4. مقاوم باشید!

مقاوم بودن و تولید محتوا کردن به صورت مستمر در مورد یک موضوع خاص می‌تواند باعث شناخته شدن شما و برند اختصاصی شما شود. شما فعالیتی باید داشته باشید که به بصورت آنلاین و چه بصورت آفلاین ثابت باشد.

به هنگام ایجاد یک برند سرگرم کننده یا برندی که جنبه‌های محافظه کار و شرکتی باشد، ثبات بسیار مهم است.

5.آماده شکست باشید!

آمادگی شکست در ابتدای کار و انجام ساخت یک برندسازی شخصی بسیار لازم است. عده‌ای بر این باورند که برای داشتن یک برند شخصی موفق نیاز است که شکست را تجربه کنید.

این شکست باعث می‌شود تا شما چیزهای زیادی یاد بگیرید و همچنین آگاه شوید که چه اتفاقی برای شما ممکن است بیفتد و آنچه ممکن است اتفاق بیفتد هرگز به اندازۀ تلاش نکردن ترسناک نیست.

6.تأثیر مثبت بگذارید!

بعد از اینکه برند خود را در یک دورۀ زمانی توسعه دادید، به طور کلی دو راه برای ادامه دادن نام تجاری خود پیش رو دارید یکی این است یکی این که از دیگر برندهای مشابه عبور کنید و یا اینکه به طور پیوسته جامعه‌ای را در اطراف برند خود رشد دهید.

نتیجه‌گیری

برندهای شخصی مسئله‌ای است که امروزه صاحبین کسب و کار بسیار به آن مشغول هستند. زیرا باعث می‌شود که کارهای آن‌ها به شدت رونق گرفته و  گسترش یابند. از این رو با توجه به قوانین‌ طلایی می‌توانید بالاترین درجۀ کسب و کار را بدست آورید و کار خویش را توسعه دهید.

سوالات متداول شما

پرسنال برندینگ یا برندسازی شخصی چیست؟

پرسنال برندینگ یا به عبارت دیگر برندسازی شخصی روشی است که شما شغل و یا حرفۀ خود را به دیگران معرفی می‌کنید.در واقع برند شخصی در واقع تصویری است که مردم در ذهن خودشان از شما دارند.

اهمیت و کابرد پرسونال برندینگ یا برندسازی شخصی چیست؟

اهمیت پرسونال برندینگ برای ایجاد یک برند قوی این است که شما می‌توانید مهارت‌ها و دانش خود را معرفی کنیدو خودتان را به یاد ماندنی کنید و باعث شود تا شما از سایر هم‌کاران و هم ردیفان خود در یک زمینه یکسان متمایز کنید.

امتیاز به مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام
کپچا code

دیگران را با نوشتن نظرات خود، برای انتخاب این محصول راهنمایی کنید

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت، پرهیز کنید