بهترین راه های تشخیص و حذف فالوور فیک اینستاگرام در سال 2022
نژودا 1401-03-03

افراد زیادی به دلایل مختلفی ترجیح می‌دهند فالوور های زیادی در اینستاگرام داشته باشند و به همین دلیل هم به سراغ خرید فالوورهای فیک می‌روند؛ غافل از این که فالوور فیک می‌تواند به طور جدی سلامت پیج را به خطر انداخته و ممکن است روند رشد آن را تحت تأثیر قرار دهد. تشخیص و حذف فالوور فیک اینستاگرام موضوعی است که در این مقاله از نژودا آن را بررسی خواهیم کرد.

در دنیای دیجیتال و پر سرعت امروز، شهرت رسانه‌های اجتماعی تا حد زیادی ارزشمند است. هرچه تعداد لایک‌ها، بازدیدها، کامنت‌ها و فالوورهای یک اکانت اینستاگرام بیشتر باشد، شانس بیشتری برای قرار گرفتن در معرض دید مخاطبان بیشتر دارد. به همین دلیل است که بسیاری از اکانت‌های محبوب یا حتی پیج‌های کسب و کارها فالوورهای فیک می‌خرند. مشکل اصلی خرید فالوور فیک این است که نسبت نامتعادلی ایجاد می‌کنند.

چرا حذف فالوور فیک ضروری است؟

فهرست مطلب:

چرا حذف فالوور فیک ضروری است؟

دیر یا زود هر شخصی متوجه خواهد شد که فالوور فیک اینستا برایش نه تنها سودی ندارد، بلکه ضرر هم دارد. ممکن است حتی خودتان فالوور فیک نگرفته باشید اما متوجه شوید که در پیجتان تعدادی فالوور فیک و روح وجود دارد که باید از شر آنها خلاص شوید.

هر پیج اینستاگرام ممکن است تعدادی فالوور روح یا فیک داشته باشد اما تشخیص و حذف فالوور فیک یک اقدام ضروری است که باید هر چه سریع‌تر به سراغ آن بروید. حذف فالوور های فیک اینستاگرام نرخ تعامل پیج را افزایش داده و باعث قدرتمندتر شدن صفحه شما خواهد شد. همین مسئله به تدریج باعث افزایش شانس رسیدن به اکسپلور اینستاگرام خواهد شد.

اگر در بین فالوورهای خود افراد روح یا فیک دارید، اکنون زمان حذف آنها است.

رشد پیج اینستاگرام، وابسته به پیروی از الگوریتم‌های این شبکه اجتماعی و مدیریت پیج اینستاگرام بر اساس آنها است. اینستاگرام هم مخالف خرید فالوور فیک است و اساس الگوریتم‌ اینستاگرام تعامل با کاربران است. هر چه یک پیج تعامل بیشتری داشته باشد، اینستاگرام آن را بیشتر می‌پسندد.

با داشتن فالوور فیک و روح در واقع تعامل پیج شما به شدت کاهش خواهد یافت. پایین بودن تعامل پیج سیگنال‌های مختلفی به اینستاگرام می‌فرستد و هوش مصنوعی این سیستم ممکن است پیام‌های مختلفی از آن برداشت کند:

  1. ممکن است پیج شما و محتوای آن را یک پیج غیر مفید و غیر سرگرم کننده برای کاربران بداند. این موضوع باعث می‌شود به مرور زمان کمتر شما را در فید کاربران نمایش دهد و از رفتن شما به اکسپلور جلوگیری کند.
  2. ممکن است شک کند که شما فالوور فیک خریداری کرده‌اید و ارور زیر را به شما نمایش دهد:

بهترین راه های تشخیص و حذف فالوور فیک اینستاگرام در سال 2022

بعد از مشاهده این ارور کار شما کمی سخت خواهد شد زیرا باید اعتبار و صلاحیت خود را مجدداً به اینستاگرام ثابت کنید. این کار قطعاً سخت‌تر از شروع فعالیت در اینستاگرام از ابتدا خواهد بود! زیرا با شروع فعالیت، اینستاگرام هیچ پیش زمینه‌ای از شما ندارد اما پس از این که الگوریتم اینستاگرام یک بار به پیج شما مشکوک شد، جلب اعتماد مجدد آن سخت خواهد بود. الگوریتم اینستاگرام بر اساس ماشین لرنینگ عمل می‌کند؛ به این معنا که به کمک هوش مصنوعی از کلیه رفتارهای کاربران یادگیری خواهد داشت و آنها را در خود ذخیره خواهد کرد.

چگونه فالوورهای فیک را تشخیص دهیم؟

چگونه فالوورهای فیک را تشخیص دهیم؟

فالوورهای فیک معمولاً نام کاربری معنی‌دار، عکس پروفایل و پستی ندارند و نسبت تعداد فالوورهای آنها با تعداد فالویینگ‌ها به شکل عجیبی غیر منطقی است. برای شناسایی فالوورهای غیر واقعی صفحه خود، باید هر یک از فالوورهای خود را بر اساس این پارامترها بررسی کنید.

نکته اینجا است که بسیاری از افراد به دنبال اپلیکیشن یا سایت حذف فالوور فیک هستند؛ توصیه کارشناس شبکه‌های اجتماعی نژودا به شما این است که به هیچ یک از این سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها اعتماد نکنید و به صورت دستی فرایند تشخیص فالوور فیک و حذف فالوور فیک را انجام دهید. این بدان معناست که باید روی افرادی که مشکوک هستید کلیک کنید و وارد پروفایل آنها شوید و سپس بررسی کنید که چه تعداد دنبال کننده دارند، عکس و نام کاربری آنها چیست و آیا پست دارند یا خیر.

بدیهی است که این روش از بسیاری جهات خسته کننده و حتی سخت به نظر برسد؛ اما با توجه به این که امنیت پیج اینستاگرام اهمیت زیادی برای شما دارد و قطعاً نمی‌خواهید پیجتان در اثر دادن دسترسی به یک ربات یا سایت بسته شود، انجام دادن این کار به صورت دستی امن‌ترین روش است.

از طرف دیگر لازم است بدانید که به طور قطعی نمی‌توان در مورد روح یا فیک بودن یک پروفایل نظر داد! از این رو اطمینان به یک ربات حذف فالوور فیک ممکن است ریسک باشد. در ادامه بر برخی از نشانه‌ها اشاره می‌کنیم که به تشخیص فالوور فیک کمک می‌کند.

  1. منطقی نبودن اعداد و ارقام پیج

وجود آمار و ارقام غیر معمول یکی از بزرگ‌ترین نشانه‌های یک پیج فیک است. اولین ارقامی که به چشم می‌آید تعداد فالوورها و فالویینگ‌ها است. اگر یک پیج 5000 فالویینگ و تنها 10 فالوور داشته باشد، می‌توان تقریباً مطمئن بود که آن پیج فیک است.

یکی دیگر از نشانه‌هایی که نشان می‌دهد یک اکانت فالوورهای جعلی دارد، این است که تعداد فالوورهای زیادی داشته باشد و در هر پست فقط تعداد انگشت شماری لایک داشته باشد.

  1. کامنت های اسپم یا کلی

یک راه عالی برای شناسایی فالوورهای جعلی، خواندن نظرات زیر پست‌های حساب کاربری است. حساب‌های دارای فالوورهای جعلی معمولاً نظرات زیادی روی پست‌های خود ندارند، و اگر هم دارند، بسیار عمومی هستند. مثلاً نظراتی مانند “چه عکس خوبی”، “nice photo” یا موارد مشابه کامنت‌های عمومی هستند. گاهی اوقات نظرات ممکن است کاملاً بی ربط باشند یا حتی منطقی نباشند.

  1. خالی بودن پروفایل

یکی دیگر از نشانه‌های آشکار فیک بودن پیجی که مشاهده می‌کنید، وجود نداشتن اطلاعات شخصی در پروفایل است. اکانت‌های جعلی اینستاگرام معمولاً هیچ عکس پروفایل، بیو یا پستی ندارند. آنها همچنین نام کاربری بسیار طولانی و عمومی دارند (به عنوان مثال، “user56792749”). این نوع از فالوورهای جعلی به احتمال زیاد حساب‌های ربات هستند.

  1. فیک بودن عکس پروفایل و پست ها

فالوورهای فیک ممکن است تصاویر پروفایل زنان و مردان خوش تیپ را روی پروفایل خود داشته باشند تا نتوان فیک بودن آنها را تشخیص داد. این فالوورهای فیک تلاش بیشتری برای پروفایل خود می‌کنند و حتی می‌توانند بیوهای کوتاه و چند پست هم داشته باشند. با این حال عکس‌هایی که روی پروفایل خود می‌گذارند یا پست می‌کنند عکس‌های فیک یا از اشخاص دیگری است.

  1. تعامل بسیار پایین با بقیه پیج‌ها

فالوورهای فیک معمولاً با پروفایل‌های دیگر تعامل چندانی برقرار نمی‌کنند. تقریباً هیچ فالوور فیکی را نمی‌بینید که برای کسی کامنت بگذارد، دایرکت دهد یا تعامل خاصی با سایر حساب‌ها برقرار کند؛ یکی از دلایلی که آنها تعداد فالوور کمی دارند هم همین مسئله است.

در پیج اینستاگرام نژودا به چند روش اصلی برای تشخیص فالوور فیک اشاره کرده‌ایم که اطلاعات لازم را مختصر و مفید در اختیار شما می‌گذارد:

 

حذف فالوور فیک

امتیاز به مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام
کپچا code

دیگران را با نوشتن نظرات خود، برای انتخاب این محصول راهنمایی کنید

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت، پرهیز کنید