دام های برندسازی؛ برند خود را نجات دهید!
هانیه خرم زاده 1401-02-14

برندسازی یا branding یکی از اصلی‌ترین گام‌هایی است که هر کسب و کاری باید بردارد تا موفقیت و بقای خود را حفظ کند. برندسازی مسیری است که بسیاری از کسب و کارها تصور می‌کنند می‌توان بدون یک برنامه و استراتژی مشخص و دقیق، از آن نتایج مطلوب را گرفت؛ در حالی که برندسازی بدون برنامه نتیجه‌ای جز هدر رفتن هزینه و زمان بسیار زیاد ندارد! در عین حال نباید دام های برندسازی را از قلم انداخت!

دام های برندسازی برای هر کسب و کاری و در هر مرحله ممکن است رخ دهد؛ به عنوان مثال ممکن است شما کاملا با برنامه ریزی و بر اساس یک استراتژی دقیق برنامه برندینگ خود را پیش ببرید اما باز هم اسیر دام های برندینگ شوید. در این مقاله از نژودا قصد داریم اصلی‌ترین دام های برند سازی که به آن Branding Traps هم گفته می‌شود آشنا کنیم.

شناختن دام های برندسازی به شما کمک می‌کند با هشیاری و آگاهی بیشتری در مسیر برندسازی گام بردارید و زمان و هزینه خود را به شکلی بهینه‌تر صرف کنید.

دام های برندسازی

آنچه که ما آن را به عنوان دام های برندسازی و برندینگ می‌شناسیم، اصولی است که به بیراهه می‌رود یا به اشتباه برداشت می‌شود. قبلا در بلاگ نژودا درمورد اصول برندسازی صحبت کرده‌ایم که می‌توانید آن را در لیست مقالات نژودا پیدا کنید. رعایت اصول برندینگ و آگاهی از اهمیت آن برای کسب و کار یک مسئله مهم و ضروری است اما این اصول تا زمانی به شما جواب می‌دهد که آن را به بیراهه نبرید یا به اشتباه از آن استفاده نکنید.

اکثر کسب و کارها با برداشت اشتباه از این اصول یا اشتباه به کار گرفتن آنها خود را در این دام ها گرفتار می‌کنند. در این قسمت قصد داریم 5 دام مهم برندینگ را به شما معرفی کنیم تا پیش از آن که اسیر آنها شوید، برند خود را نجات دهید.

اولین دام برندینگ: مراقبت از برند

اولین دام برندینگ: مراقبت از برند

یکی از اولین دام های برندسازی که هر کسب و کاری در آن گیر می‌افتد، مراقبت نکردن از برند خود است!

این مراقبت نکردن چگونه است؟

اکثر برندها زمانی که به یک موفقیت دست پیدا می‌کنند، تصور می‌کنند دیگر کار تمام شده و موفقیت‌های بعدی پی در پی می‌رسند. گرچه ممکن است این تصور تا حدی درست باشد اما به این معنی نیست که باید برند خود را تنها بگذارید و درمقابل چالش‌ها برندینگ را فراموش کنید.

همان طور که بسیاری از برندها ممکن است پس از یک موفقیت، موفقیت‌های بیشتری را تجربه کنند، بسیاری از آنها هم ممکن هیچ موفقیت قابل توجهی پس از یک پیروزی کوچک به دست نیاورند! بنابراین به خاطر داشته باشید که یک برند هر موفقیتی هم که به دست بیاورد نباید برند خود را به امید نتایجی که به دست آورده رها کند.

یک برند باید فعالانه مدیریت شود و با توجه به شرایط، اهداف، ترندهای جامعه و نیازهایی که در هر سطح پیدا می‌کند برای برندینگ اقدام کند. مراقبت نکردن از برند یکی از اولین و اصلی ترین دام های برندسازی است که اکثر کسب و کارها را گیر می‌اندازد. روزانه هزاران برند تاسیس می‌شوند و بسیاری از آنها هم موفقیت قابل توجهی را تجربه می‌کنند، اما بسیاری از آنها پس از مدتی فراموش می‌شوند؛ چرا؟

چون مراقب برند خود نیستند و به موفقیت کوچکی که در ابتدای مسیر به دست آورده‌اند اکتفا می‌کنند. حال برای مراقبت از برند باید چه کنیم؟

  • از دریافت مشاوره برندسازی نترسید! برای پیشگیری از افتادن در اولین دام برندینگ خوب است که پس از رسیدن به سطحی از موفقیت، از یک مشاور خبره و آگاه کمک بگیرید.
  • به روز باشید! به روز بودن به یک برند کمک می‌کند همگام با نیازهای مشتریان و ترندهای بازار قدم بردارد و همواره محبوب و معتبر باقی بماند.
  • به کم قانع نباشید! شکست از نقطه‌ای آغاز می‌ شود که تصور می‌کنید به انتهای موفقیت رسیده‌اید! برای داشتن یک برند موفق باید به خاطر داشته باشید که پس از هر موفقیت کار شما سخت‌تر از قبل خواهد بود و باید بیشتر تلاش کنید؛ چرا که انتظار مشتریان و مخاطبان از شما بالاتر رفته است و به همین دلیل نباید برند را به حال خود رها کنید.

دومین دام برندسازی: فراموش کردن جایگاه برند

بسیاری از کسب و کارها با ورود به پروسه برندسازی بیشترین تمرکز خود را روی افزایش آگاهی از برند و به دست آوردن شهرت قرار می‌دهند؛ در حالی که این تمرکز باید بین افزایش آگاهی از برند و بهبود جایگاه آن تقسیم شود.

آنچه یک برند را موفق می‌سازد، افزایش آگاهی از برند هم زمان با بهبود جایگاه برند در بازار است. این که همه شما را بشناسند، لزوما به افزایش فروش و جذب مشتریان بیشتر منتهی نمی‌شود؛ آنچه باعث افزایش فروش خواهد شد، بهبود جایگاه شما در فرایند برندینگ است.

دومین دام برندسازی که ممکن است در آن بیفتید این است که یکی از این دو مورد، یعنی جایگاه برند یا افزایش آگاهی از برند، را به دیگری ترجیح دهید. افزایش آگاهی از برند و نیازهای آن باعث می‌شود بتوانید با آگاهی بیشتری برای فرایند برندسازی تصمیم بگیرید و جنبه‌های ارزشمند برندینگ را از دست ندهید.

سومین دام برندسازی: در نظر نگرفتن دیدگاه مشتریان

یکی از اشتباهات رایج کسب و کارها این است که در مسیر برندسازی بیش از حد به دانسته‌های خود اعتماد می‌کنند و بدون در نظر گرفتن دیدگاه مخاطبان خود فعالیت‌هایشان را برنامه ریزی می‌کنند.

هر کسب و کاری باید همگام با دیدگاه‌ها و نیازهای مشتریان فعالیت کند و در عین حال در این موضوع دارای تعادل باشد تا در نهایت بتواند برتری قابل توجهی نسبت به رقبا در بازار پیدا کند. فعالیت بر اساس دیدگاه مشتریان به طوری که ارزش‌های کسب و کارتان هم حفظ شود، باعث می‌شود اعتبار و ارزش برند در میان مخاطبان بیشتر شود و جایگاه برند بهبود پیدا کند.

اکثر مواقع تصوری که کسب و کارها از خودشان دارند، با دیدگاهی که مخاطبان به آنها دارند متفاوت است و عدم درک این تفاوت می‌تواند مشکلات زیادی ایجاد کند؛ در حالی که درک آن باعث می‌شود با دید بازتری واقعیت را ببینید و بر اساس آنچه واقعا هست تصمیم بگیرید.

برای رهایی یا پیشگیری از این دام برندینگ می‌توانید از خدمات مشاوره برندسازی استفاده کنید یا اگر تیمی مختص این کار در کسب و کار خود دارید، از آنها بخواهید برنامه‌های بیشتری برای آگاهی از نقطه نظرات مشتریان برنامه ریزی کنند؛ تحلیل دقیق نتایح این برنامه‌ها و مقایسه آنها با داده‌های موجود به شما کمک می‌کند دید واقع بینانه‌تری نسبت به مشتریان خود، انتظارات آنها و آنچه برند شما نیاز دارد پیدا کنید.

چهارمین دام برندینگ: کمک نگرفتن از یک حرفه‌ای

چهارمین دام برندینگ: کمک نگرفتن از یک حرفه‌ای

یکی از اصلی‌ترین دام های برندسازی که می‌تواند بقای یک کسب و کار را به خطر بیندازد، عدم استفاده از افرادی است که می‌توانند یک کسب و کار را به یک برند معتبر تبدیل کند.

شاید شما هم مانند بسیاری از کسب و کارها تصور کنید که خودتان از پس همه چیز بر می‌آیید و نیازی به حضور یک مشاور کسب و کار یا استفاده از خدمات مشاوره برندینگ برای کسب و کارتان ندارید. همین جا دست نگه دارید!

هر چقدر هم که همه فن حریف باشید، قطعا جایی در مسیر ممکن است با چالش‌هایی مواجه شوید که مقابله با آنها کار ساده‌ای نیست. حضور یک مشاور یا تیم آگاه و متخصص در کنار شما باعث می‌شود بتوانید از بحران‌ها به نفع خود استفاده کنید، از چالش‌ها با موفقیت عبوز کنید و در نهایت تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و بهترین بهره را از زمان و هزینه خود ببرید.

همچنین یک تیم حرفه‌ای و باتجربه مانند نژودا می‌تواند به شما کمک کند تا با یک استراتژی دقیق با رویکردی جامع تنظیم کنید که همه اهداف و نیازهای شما و کسب و کارتان در آن منظور شده است.

پنجمین دام برندسازی: اعتماد بیش از حد

در قسمت قبل اشاره کردیم که باید به افراد متخصص در زمینه برندسازی اعتماد کنید و از دانش آنها برای رشد کسب و کارتان استفاده کنید؛ گرچه استفاده از این خدمات می‌تواند تاثیر زیادی در پیشرفت یک برند داشته باشد اما اعتماد بیش از حد به تیم‌ها یا افرادی که به عنوان مشاور برند فعالیت می‌کنند و کنار کشیدن خودتان از روند برندسازی می‌تواند مشکلات جدی زیادی ایجاد کند.

یک استراتژی چامع برندینگ به مشارکت و تعهد همه اعضای تیم شما نیاز دارد تا در نهایت بهترین نتیجه از تلاش همه آنها حاصل شود، اما زمانی که شما همه فعالیت‌ها را به یک تیم می‌سپارید، علاوه بر این که فشار روی یک تیم بسیار زیاد می‌شود، ممکن است مسئولیت پذیری و تعهد بقیه اعضا را نیز تحت تاثیر قرار دهد؛ زیرا افراد تصور می‌کنند که در پروسه برندینگ نقش خاصی ندارند.

از طرف دیگر سپردن همه کارها به یک تیم ممکن است به ضرر شما و کسب و کارتان تمام شود؛ گرچه شما باید به متخصصانی که این خدمات را ارائه می‌دهند اعتماد کنید، اما باید در جریان کلیه فعالیت‌های مرتبط با برند خود باشید تا بتوانید از مشکلات بعدی پیشگیری کنید. این کار را می‌توانید در قالب دریافت گزارش‌های هفتگی، ماهانه یا سالانه انجام دهید.

خلاصه مطالب

برندینگ بر خلاف تصور بسیاری از افراد، یک هدف نیست که پس از مدتی به آن برسید و دیگر کارتان با آن تمام شود؛ برند سازی یک پروسه و مسیر است که هر کسب و کاری متناسب با سطحی که در آن قرار دارد و با توجه به اهدافی که دارد باید در این مسیر قدم بردارد.

افتادن در دام های برندسازی برای هر کسب و کاری ممکن است رخ دهد؛ آنچه مهم است آگاهی نسبت به موقعیتی است که کسب و کار در آن قرار گرفته و داشتن دیدگاهی درست نسبت راهکارهای رفع مشکلات ایجاد شده است.

امتیاز به مطلب

برچسب ها :

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام
کپچا code

دیگران را با نوشتن نظرات خود، برای انتخاب این محصول راهنمایی کنید

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت، پرهیز کنید