رپورتاژ آگهی چیست و چه ویژگی‌ هایی دارد | تأثیر آن بر سئو چیست؟
نژودا 1401-01-23

رپورتاژ چیست؟ ریپورتاژ یکی از انواع آگهی و تبلیغ است که در جهت برندسازی از آن استفاده می‌شود. این امکان در سایت‌های خبری برای معرفی و یا توضیح دربارۀ خدمات اضافه شده است. در این بلاگ از نژودا سعی داریم تا اطلاعات کاملی پیرامون اینکه رپورتاژ چیست و ریپورتاژ آگهی یعنی چه در اختیار شما مخاطبین گرامی پاسخ دهیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

فهرست مطلب:

رپورتاژ چیست؟

ریپورتاژ یک متنی مانند متن خبر است که در آن اطلاعاتی دربارۀ محصول و یا خدماتی بیان شده است که کسب و کارها به مخاطب خود ارائه می‌دهند. رپورتاژ معمولاً در سایت های خبری پربازدید بارگذاری و یا لینک می‌شود.

اگر سایت خبری که رپورتاژ به آن لینک داده می‌شود؛ بازدیدکنندگان زیادی داشته باشد؛ بازدید از متن تبلیغی شما نیز افزایش می‌یابد. رپورتاژ در واقع نوعی تبلیغ غیرمستقیم محسوب می‌شود؛ زیرا که خوانندۀ سایت خبری متن آگهی شما را مطالعه می‌کند بدون آن که بداند آن یک متن تبلیغ است.

طبق آمارهای به دست آمده مخاطبین زیادی علاقه به دنبال‌کردن این آگهی‌ها دارند. به دلیل اینکه دنیای تبلیغات امروزه با اغراق فراوانی همراه است؛ مردم ترجیح می‌دهند آگهی را دنبال کنند که هیچ‌گونه اغراق و زیاده‌گویی را نداشته باشد.

برای این که رپورتاژ شما مورد استقبال مخاطب قرار بگیرد باید از نظر نگارشی در بهترین حد ممکن خود نوشته شده باشد. اگر متن رپورتاژ متن جذاب و از نظر نگارشی ضعیف باشد مورد قبول خوانندگان قرار نخواهد گرفت و امکان اینکه به کسب‌وکار شما ضربه بزند، زیاد است. به همین خاطر نوشتن متن رپورتاژ را به کسی بسپارید که به‌تمامی اصول نگارش و تولید محتوا مبتنی بر سئو آشنا و مسلط باشد.

یکی دیگر از نکاتی که باید به هنگام رپورتاژ نویسی به آن توجه داشته باشید انتخاب عنوان صحیح و درست است. هر عنوان منتخب توسط نویسنده باید در جایگاه مناسب استفاده شود تا توجه خوانندگان را به خود جلب کند.

اکنون که دریافتیم رپورتاژ چیست در ادامه به مزایای ریپورتاژ و تاثیر رپورتاژ بر سئو می پردازیم.

چگونه رپورتاژ آگهی در تبلیغات اینترنتی به کار می رود؟

چگونه رپورتاژ آگهی در تبلیغات اینترنتی به کار می رود؟

به دلیل حضور گستردۀ مردم در فضای اینترنت و استفادۀ آنها از اینترنت باعث شده است که صاحبان کسب‌وکار به تبلیغ آنلاین و دیجیتال توجه داشته باشند. به همین دلیل رپورتاژ آگهی تأثیر بسیاری در زمینۀ اطلاع‌رسانی و تبلیغات اینترنتی دارد.جهت انجام مشاوره تبلیغات و بازاریابی توسط متخصصین نژودا به لینک مورد نظز مراجعه کنید.

با انتشار رپورتاژ آگهی در سایت‌های خبری پربازدید، مخاطب موردنظر که به آن مخاطب هدف نیز می‌گویند را به محصول و یا خدمات خود جذب کنید. از آنجایی که در دیجیتال مارکتینگ، سئو مبحث مهمی است. به همین دلیل یکی از راه‌هایی که می‌تواند باعث تأثیر مثبت بر روی سئوی شما شود، رپورتاژ است.

مزایای رپورتاژ چیست؟

با توجه به رشد و گسترش دیجیتال مارکتینگ و توجه به کسب‌وکارهای آنلاین، تبلیغات آنلاین مورد استقبال کاربران اینترنت قرار گرفته است. یکی از دلایلی که باعث اهمیت فراوان رپورتاژ آگهی شده است، همه‌گیر بودن این روش است که می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و هم به‌صورت آفلاین از آن استفاده کنید. این روش دارای مزایای زیادی است که در این بخش به آن اشاره خواهیم کرد:

بیشتر دیده شدن

از آن جایی که جامعه آماری بازدید از وب‌سایت‌های خبری بالا است می‌توانید علاوه بر انتشار رپورتاژ آگهی در این سایت‌ها از پلت فُرم‌ها و یا شبکه‌های اجتماعی دیگر نیز استفاده کنید تا بتوانید مخاطب بیشتری را به محتوای خود جذب کنید. انتشار رپورتاژ شانس دیده شدن برند و خدمات شما را افزایش داده و می‌توانید از اصلی‌ترین کارکِرد رپورتاژ آگهی در زمینۀ برندسازی و آگهی از آن استفاده کنید.

مناسب برای تمامی کسب و کارها

یکی دیگر از ویژگی‌های رپورتاژ آگهی آن است که تمامی کسب‌وکارهای بزرگ و حتی کوچک می‌توانند از آن با توجه به هدف خود از آن استفاده کنند. گستردگی کسب‌وکار شما تأثیری در رپورتاژ آگهی نداشته اما اینکه محتوای آماده انتشار برای رپورتاژ می‌تواند تأثیر مثبت و زیادی برای بیشتر دیده شدن شما داشته باشد.

برندسازی و افزایش اعتبار

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های رپورتاژ آگهی برندسازی و افزایش اعتبار برند است. انتشار محتوای رپورتاژ در پلت فُرم‌های مختلف به افزایش اعتبار برند شما کمک بسیاری می‌کند.

هزینه مناسب

این روش تبلیغاتی هزینۀ مناسب‌تر و مقرون به صرفه‌تری برای شما خواهد داشت و اگر محتوای آگهی شما آنقدر قوی باشد که جذابیت بالایی داشته باشد بسیاری از کانال‌های توزیع محتوا آن را انتشار خواهند داد. در این روش با یک هزینۀ مناسب می‌توانید پیام خود را به گوش مخاطب خود برسانید.

بهبود سئو

انتشار رپورتاژ آگهی یکی از روش‌های دریافت بک‌لینک و بهبود سئوی خارجی سایت است. دلیل این اتفاق این است که به هنگام تولید محتوای رپورتاژ بر روی کلمات کلیدی مد نظرتان لینک می‌دهید. در این روش می‌توانید از سایت‌های معتبر لینک فالو داشته باشید و علاوه بر آن نتایج خوبی در گوگل به دست آورید.

شما می‌توانید برای بهبود سئوی سایت خود از روش فالو و نوفالو استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره «تفاوت لینک فالو و نوفالو» بر روی آن کلیک کنید.

چه نکاتی در نوشتن رپورتاژ آگهی مهم است؟

چه نکاتی در نوشتن رپورتاژ آگهی مهم است؟

برای نوشتن رپورتاژ آگهی باید به نکاتی توجه کنید تا آگهی تبلیغاتی شما مؤثر باشد و باعث جذب مشتری و مخاطب برای شما باشد. به همین منظور در ادامه خواهیم گفت که نکات مهم در نوشتن رپورتاژ چیست.

رعایت ساختاری

هر محتوا باید بر اساس نیاز و مخاطب هدف با شکل و فرم مناسب نوشته شود. رپورتاژ از این قاعده مستثنی نیست به همین خاطر به هنگام نوشتن باید به نکات نوشتاری، دستوری و … موارد که به دیجیتال مارکتینگ و سئو کمک می‌کند توجه داشته باشید.

مقاله یا خبر نویسی

به هنگام نوشتن آگهی رپورتاژ به این نکته توجه داشته باشید که نباید از ابتدا فقط به روی تبلیغ تمرکز کنید بلکه باید مقاله و خبری بنویسید که مخاطب با خواندن آن متقاعد به خرید و یا استفاده از خدمات شما شود.

استفاده از کلمات کلیدی

به هنگام نوشتن مقاله برای رپپورتاژ خبری سعی کنید از کلمه کلیدی مناسب و هم‌خانواده‌های آن استفاده کنید. این کار علاوه بر اینکه باعث می‌شود که مخاطب به نکتۀ مدنظر شما توجه کند باعث کمک به بهینه‌سازی سئوی سایت شما نیز کمک می‌کند.

کاربردی و ارزش آفرین بودن

به هنگام نوشتن باید دقت داشته باشید که مشکلات را بیان کنید و سپس کمکی که محصول شما به حل آن مشکلات می‌کند را بیان کنید از این طریق می‌توانید نظر مخاطب را به آگهی خود جذب کنید.

کپی نکنید

توجه داشته باشید که محتوای تولید شده برای رپورتاژ کپی نباشد و حتماً سعی کنید محتوای اختصاصی و یونیک بنویسید.

انتخاب تیتر جذاب

برای اینکه مخاطب را متقاعد به خواندن رپورتاژ آگهی خود کنید حتماً از تیتر جذاب استفاده کنید. انتخاب عنوان مناسب یکی از روش‌هایی است که به شما برای افزایش نرخ بازدید مخاطب کمک می‌کند.

راز جذابیت رپورتاژ چیست؟

راز جذابیت رپورتاژ چیست؟

برای اینکه یک رپورتاژ جذاب بنویسید لازم است که به یک سری نکات دقت کنید و آن را به هنگام نوشتن در آگهی خود به کار ببرید.

  1. ساده و روان بنویسید.
  2. موضوع جذاب و به‌روز انتخاب کنید
  3. لحن و ادبیات درست را انتخاب کنید.
  4. مخاطبان خود را به‌درستی شناسایی کنید.
  5. نتیجه‌گیری و کال تو اَکشن مناسب انتخاب کنید.
  6. محتوای متنی باکیفیت بالا برای آگهی خود بنویسید.
  7. درست‌نویسی و علائم نگارشی را در متن رعایت کنید.

تأثیر رپورتاژ آگهی بر سئو سایت چیست؟

رپورتاژ نویسی و انتشار آن در سایت‌های پربازدید باعث افزایش بک لینک شده و در نتیجه نرخ بازدید شما افزایش می‌یابد. علاوه بر آن دریافت بک لینک بر روی کلمات کلیدی مدنظر شما یکی از راه‌های افزایش بازدید سایت شما است.

نرخ رپورتاژ آگهی چقدر است؟

نرخ رپورتاژ هر سایتی متفاوت است برای مثال سایت‌های معتبر خبری به دلیل اعتبار بالایی که در نزد مخاطبان و گوگل، تعرفه مخصوص به خود را دارند. به همین خاطر شما با توجه به جامعۀ هدف خود باید در نظر بگیرید که چه سایتی با چه نرخی را برای انتشار رپورتاژ خود انتخاب می‌کنید.

سخن پایانی

با توجه به گسترش روز افزون استفادۀ کاربران از فضای اینترنت و شبکه‌های اجتماعی توجه به تبلیغ و گسترش کسب‌وکار در این بستر افزایش‌یافته است. به همین دلیل شما می‌توانید با انتخاب رپورتاژ آگهی که یکی از روش‌های مقرون به صرفه برای تبلیغات است را با رعایت اصول انتخاب کنید. در این مقاله سعی شد به سؤالاتی مانند ریپورتاژ چیست، ریپورتاژ آگهی چیست، ریپورتاژ خبری چیست و ریپورتاژ آگهی یعنی چه پاسخ دهیم.

سوالات متداول شما

رپورتاژ چیست؟

ریپورتاژ یک متنی مانند متن خبر است که در آن اطلاعاتی دربارۀ محصول و یا خدماتی بیان شده است که کسب و کارها به مخاطب خود ارائه می‌دهند. رپورتاژ معمولاً در سایت های خبری پربازدید بارگذاری و یا لینک می‌شود.

مزایای رپورتاژ چیست؟

بیشتر دیده شدن، مناسب برای تمامی کسب و کارها، برندسازی و افزایش اعتبار، هزینه مناسب، بهبود سئو

 

امتیاز به مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام
کپچا code

دیگران را با نوشتن نظرات خود، برای انتخاب این محصول راهنمایی کنید

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت، پرهیز کنید