سوشال سیگنال چیست؟ | تأثیر سوشیال سیگنال بر سئوی سایت
هانیه خرم زاده 1401-01-24

سوشال سیگنال یا سیگنال‌ شبکه‌های اجتماعی یکی از معیارهای مهم برای اندازه‌گیری بازخورد و مؤثر بودن محتوا در شبکه‌های اجتماعی و از مباحث مهم در سئو است. امروزه با گسترش استفاده از شبکه‌های اجتماعی، شبکه‌های اجتماعی آثار مهمی در زندگی افراد دارد و امروزه بیشتر به عنوان پل ارتباطی میان کاربران و صاحبین کسب و کار است.

سوشال سیگنال به کارهایی گفته می‌شود که کاربران شبکه‌های اجتماعی در ارتباط با سایت شما انجام می‌دهند. در این بلاگ نژودا قصد داریم اطلاعاتی دربارۀ اینکه سوشال سیگنال چیست و تأثیر سوشیال سیگنال بر روی سئو در خدمت شما خوانندگان گرامی قرار دهیم.

سوشال سیگنال (Social Signal) چیست؟

سوشال سیگنال همان‌طور که گفتیم ارتباطی است که کاربران در رابطه با سایت شما انجام می‌دهند. از جمله کارهایی مانند: کامنت، لایک، شیر، ریتوئیت و … است.

به عبارتی دیگر سیگنال اجتماعی به دیده‌شدن، پسندیده شدن و اشتراک محتوا در شبکه های اجتماعی توسط کاربران گفته میشود که توسط موتورهای جستجو مانند گوگل درک می‌شوند. این کار به رتبه‌بندی ارگانیک وب‌سایت شما در گوگل کمک بسیاری می‌کند.

موتور جستجوی گوگل معمولاً سیگنال شبکه‌های اجتماعی را مانند بک‌لینک ها دانسته و از آن به منزله محتوای وب از جانب کاربران می‌داند و در نتیجه در سئوی ارگانیک سایت اثر می‌گذارد. رسانه‌های اجتماعی همان‌طور که پیش از این توضیح دادیم چیزی بیشتر از ابزاری برای تبادل پیام است که به طور مستقیم بر سئوی آنلاین تأثیر مستقیم می‌گذارد.

تأثیر سوشال سیگنال بر روی سئو چیست؟

موتور جستجوی گوگل با توجه به تعداد مشاهدات کاربران از یک URL میزان کیفیت یک سایت را می‌سنجد. به همین منظور هرچقدر میزان اشتراک‌گذاری یک URL در شبکه‌های اجتماعی بیشتر باشد سیگنال آن نیز افزایش می‌یابد که نشان‌دهندهٔ روند مثبت یک سایت و بهبود سئوی آن است.

با توجه به الگوریتم‌های جدید گوگل این امکان وجود دارد که تشخیص بدهد که سایت مورد نظر برای کاربران جذابیت و کارایی داشته است یا خیر. از جمله تأثیرات سوشال مدیا و سوشال سیگنال بر سئو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش یافتن نرخ پرش(bounce rate)
 • افزایش یافتن تعداد بک لینک‌ها
 • افزایش ماندگاری کاربران در وب سایت
 • افزایش میزان بازدیدکنندگان وب سایت

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ اینستاگرام مارکتینگ یا بازاریابی در اینستاگرام می‌توانید بر روی لینک آن کلیک کنید.

چگونه می توانیم سوشیال سیگنال دریافت کنیم؟

چگونه می توانیم سوشیال سیگنال دریافت کنیم؟

سوشیال سیگنال را می‌توان به دو صورت رایگان و پولی تهیه کرد. هم در صورت پولی و هم در صورت رایگان بودن Social Signal باید دو کار مهم انجام بدهید که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

 • اکانت سازی در شبکه‌های مختلف اجتماعی
 • ارسال پست های وب سایت خود به شبکه‌های اجتماعی

برای انجام این کار می‌توانید لینک هر پست را به همراه یک قسمت از متن در شبکه‌های اجتماعی قرار دهید. در صورتی که سایت شما دارای سامانۀ مدیریت محتوای وردپرس است توانایی استفاده از افزون رایگان Blog2Social پست‌های خود را به آسانی در شبکه‌های اجتماعی اشتراک‌گذاری کنید.برای راهنمایی بیشتر و همچنین مدیریت پیج اینستاگرام در نژودا به لینک داده شده مراجعه نمایید.

راهکارهای افزایش سوشال سیگنال و بهبود رتبه سایت چیست؟

برای اینکه بتوانید رتبۀ خود را در نتایج جستجوی گوگل بهبود ببخشید یک سری از فعالیت‌ها را انجام دهید. اگر به دنبال برندسازی و کسب شهرت هستید می‌توانید پست‌های روزانۀ خود را در شبکه‌های اجتماعی قرار دهید و فعالیت خود را در شبکه‌های اجتماعی افزایش دهید.

برای تهیه پست ‌های جذاب و ارزشمند چه‌ کارهایی باید انجام دهیم؟

برای اینکه بتوانید پستی مناسب برای افزایش میزان سیگنال‌های اجتماعی داشته باشید؛ راه‌های فراوانی وجود دارد که در این بخش به چند مورد از آن اشاره می‌کنیم.

 • استفاده از تصاویر جالب و هدفمند
 • استفاده از نام تجاری در بخش تبلیغات شبکه‌های اجتماعی
 • داشتن اکانت در تمامی شبکه‌های اجتماعی
 • به انتقادهای دنبال‌کننده‌های خود توجه کنید و سعی کنید انتقادهای آن‌ها را به شیوه‌ای مثبت پاسخ دهید.
 • ابزار آنالیز شبکه‌های اجتماعی را داشته باشید و شبکه‌های اجتماعی مربوط به کسب و کارتان را رصد کند.
 • دکمۀ به اشتراک‌گذاری را در سایت خود قرار دهید.
 • کمپین تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کنید.
 • جایزه‌ای برای دنبال‌کنندگان خود که پست‌های شما را لایک و اشتراک می‌گذارند در نظر بگیرید.
 • مسابقه و برپایی نمایشگاه نیز باعث افزایش علاقه‌مند شدن مخاطبان به برند شما خواهد بود.

تأثیر سوشال سیگنال بر سایت چیست؟

تأثیر سوشال سیگنال بر وب سایت چیست؟

پلت فرم‌ها و سوشال مدیاهای در حال برای جلب نظر مخاطب خود هر روز در حال تغییر و ارتقا هستند. به همین دلیل برای داشتن حضور موفق در سوشال مدیا باید یک برنامۀ از پیش تعیین شده داشته باشید. بر اساس آمارهای اعلام شده، سیگنال‌های اجتماعی یکی از 200 شاخص مدنظر موتورهای جستجو برای بهبود رَنک و اعتبار سایت‌های کسب و کار است. ارزش سوشال سیگنال همانند بک‌لینک بوده و اگر شما صاحب کسب و کار هستید به آن باید توجه ویژه داشته باشید.

انتظاراتی که می‌توانیم از سوشال مدیا داشته باشیم به ترتیب زیر است:

اعتماد سازی

شخصی‌‍ سازی برند یکی از ویژگی‌هایی است که می‌توانید با آن اعتماد مخاطب را به خود و کسب و کارتان جلب کنید. مخاطبی که نام شما را از طریق موتور جستجو یافته است نمی‌تواند به‌ سرعت اعتماد کند اما اگر در شبکه های اجتماعی به تولید محتوای اساسی و مفید پرداخته باشید می‌‎توانید اعتماد مخاطب را جلب کرده و آن را به مشتری همیشگی خود تبدیل کنید.

مشتریان قدیمی را به مشتریان جدید تبدیل کنید

مشتریان قدیمی از آنجایی که به شما اعتماد دارند مجدداً از شما خریداری می‌کنند و در واقع مشتری‌های قدیمی به مشتری‌های جدید تبدیل می‌شوند و شما می‌توانید طول عمر مشتریان (LTV) خود را افزایش دهید.

به اطلاعات جدید از طریق شبکه‌های اجتماعی دست یابید

معمولاً افرادی که از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند اطلاعات مختلف خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی دریافت می‌کنند. به همین دلیل فعالیت در رسانه‌های اجتماعی بهترین و آسان‌ترین راه برای ارتباط با مخاطبین و تبدیل آن به مشتری‌های همیشگی است.

راه های تقویت سوشال سیگنال چیست؟

راه های تقویت سوشال سیگنال چیست؟

بهترین راه‌های تقویت Social Signal دو روش است که از عنوان راهکار برای آن استفاده می‌کنیم.

1.  راهکار داخل سایت

 • به‌روز کردن سایت با مطالب جذاب و جدید
 • قراردادن دکمۀ به اشتراک‌گذاری در محیط سایت
 • قراردادن دکمۀ اتصال آسان در سایت

2. راهکار خارج از سایت

داشتن حضور فعال با اکانت برند خود در رسانه‌های پر طرف‌دار مانند: اینستاگرام، فیسبوک، یوتیوب، لینکدین و … .

سخن پایانی

امروزه با توجه اینکه بسیاری از صاحبان کسب و کار به برندینگ و دیجیتال مارکتینگ رو آورده‌اند. استفادۀ هرچه بهتر و بیشتر از شبکه‌های اجتماعی می‌تواند در زمینۀ کسب و کار آنلاین به آن‌ها کمک کند و باعث پیشرفت و بهبود فروش آن‌ها شود این اتفاق زمانی می‌افتد که اطلاعات کافی دربارۀ شبکه‌های اجتماعی و Social Signal داشته باشید. در این مقاله سعی شد تا اطلاعات کافی دربارۀ سوشیال سیگنال، شبکه‌های اجتماعی، آموزش سوشیال سیگنال و … در شما مخاطبان گرامی قرار دهیم.

سوالات متداول شما

سوشال سیگنال چیست؟

به عبارتی دیگر سوشال سیگنال به دیده‌شدن، پسندیده شدن و اشتراک محتوا در شبکه های اجتماعی توسط کاربران گفته میشود که توسط موتورهای جستجو مانند گوگل درک می‌شوند. این کار به رتبه‌بندی ارگانیک وب‌سایت شما در گوگل کمک بسیاری می‌کند.

تأثیر سوشال سیگنال بر روی سئو چیست؟

کاهش یافتن نرخ پرش، افزایش یافتن تعداد بک لینک‌ها، افزایش ماندگاری کاربران در وب سایت، افزایش میزان بازدیدکنندگان وب سایت

چگونه می توانیم سوشیال سیگنال دریافت کنیم؟

اکانت سازی در شبکه‌های مختلف اجتماعی، ارسال پست های وب سایت خود به شبکه‌های اجتماعی

امتیاز به مطلب

برچسب ها :

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام
کپچا code

دیگران را با نوشتن نظرات خود، برای انتخاب این محصول راهنمایی کنید

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت، پرهیز کنید