آموزش نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام با 8 تکنیک فوق العاده
نژودا 1401-01-27

نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام باعث افزایش بازدید پیج شما می‌شود علاوه بر آن انتخاب اشتباه نیز می‌تواند به رشد پیج ضرر بزند. اگر با نحوه اصولی هشتگ گذاری در اینستاگرام آشنا باشید می‌توانید تمامی رقبای اصلی خود در اینستا را کنار بگذارید و مخاطب هدف، شما را به راحتی پیدا کند. استفاده اصولی از هشتگ باعث می‌شود که شما بهتر و سریع‌تر دیده شوید. در این بلاگ از نژودا قصد داریم تا اطلاعات کاملی درباره آموزش هشتگ گذاری و نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام به شما همراهان گرامی بدهیم.

فهرست مطلب:

نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام چگونه است؟

قطعاً اگر شما هم کاربر اینستاگرام باشید با اصلاح هشتگ (#) آشنا هستید. هدف از هشتگ گذاری در اینستاگرام بیشتر دیده شدن و پیشی گرفتن از رُقبا است. در صورت استفاده از # (هشتگ) سطح تعامل شما با کاربر و یا همان اینگیجمنت شما افزایش می‌یابد.
هر فردی که در اینستاگرام یک هشتگ خاص را جستجو کند، می‌تواند پست‌هایی را که از آن هشتگ استفاده کرده‌اند؛ مشاهده کند. ممکن است با جستجوی یک هشتگ برخی از پست‌ها در ابتدا نشان داده شوند یا بسیار بیشتر دیده شود که به عوامل زیر بستگی دارد:

  • میزان استفاده از هشتگ: باید از هشتگ مورد نظرتان هر چند وقت یکبار استفاده کنید تا مخاطب به هنگام جستجوی این هشتگ بتواند پست‌های شما را ببیند.
  • میزان محبوبیت پست: میزان محبوبیت پست شما به میزان لایک و کامنتی که پُست شما می‌گیرد بستگی دارد.
  • زمان و تاریخ انتشار پُست: بسیاری از پیج‌ها پیش از شما از این هشتگ برای پست‌های خود استفاده کرده‌اند. به همین دلیل ممکن است هنگام سرچ مجدد پُست شما به مخاطب نمایش داده شود.
  • قدرت مخاطبین در استفاده از هشتگ: به میزان محبوبیت و میزان استفاده از هشتگ بستگی دارد.

به هنگام سرچ هر چقدر پست شما در ابتدای سرچ قرار گیرد و یا در مکان بالاتری نمایش داده شود، افراد بیشتری می‌توانند آن را بیابند و با پیج شما تعامل داشته باشند. در این مقاله قصد داریم تا روش‌های درست برای استفاده از هشتگ را به شما معرفی کنیم تا شما بتوانید بهترین هشتگ را استفاده کنید.

روش هشتگ گذاری در اینستاگرام چگونه است؟

روش هشتگ گذاری در اینستاگرام چگونه است؟

آشنایی کامل با نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام می‌تواند به ارتقای کسب و کار شما کمک کند به همین دلیل باید ابتدا به اکسپلور راه پیدا کنید. برای بازاریابی در اینستاگرام می‌توانید با پیروی از اصول و قواعد آن بهترین عمل را داشته باشید. در ادامه این بلاگ قصد داریم شما را با برخی از اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام آشنا کنیم.

استفاده مناسب از هشتگ به چه معنی است؟

طبق الگوریتم های اینستاگرام می‌توانید برای هر پست تا 30 هشتگ و برای هر استوری 10 هشتگ اضافه کنید. استفادۀ بیش از حد از هشتگ مانع نوشتن کپشن یا کامنت‌های شما می‌شود؛ اما استفادۀ بیش از 30 هشتگ در زیر هر پست به این معنا نیست که باید حتماً هر سی هشتگ را زیر پُست خود قرار دهید. با توجه به تجربیات به دست آمده استفاده از 11 هشتگ زیر هر پست باعث بهتر دیده شدن پست شما می‌شود. نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام به گونه‌ای است که به آزمون و خطا نیاز دارد.
همچنین برای هر بیزینس تعداد هشتگ ها متفاوت است. حتی در یک بیزینس و پیج مشخص نیز برای هر پست می‌توان تعداد هشتگ متفاوت در نظر گرفت. برای اینکه تصمیم بگیرید که چه تعداد هشتگی را برای هر پست استفاده کنید باید به تحلیل و آنالیز پیج خود بپردازید.

8 روش عالی برای هشتگ گذاری در اینستاگرام

نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام مانند سایر شبکه‌های اجتماعی دارای قواعد خاصی است در صورت عدم توجه به آن الگوریتم‌ها نتیجۀ خوبی از هشتگ گذاری به دست نخواهید آورد. در ادامۀ این مطلب به 8 مورد از روش های مهم هشتگ گذاری در اینستاگرام می‌پردازیم. از جملۀ این موارد می‌توان به روش‌های زیر اشاره کنیم:

1. برای هشتگ گذاری از کلمات خاص استفاده کنید

استفاده از کلمات خاص در هشتگ اینستاگرام یکی از روش‌هایی است که می‌تواند باعث جذب مخاطب شود با این روش شما می‌توانید بازدید بیشتری دریافت کنید.
معمولاً کسب و کارها با توجه به موضوع کار خود و همچنین خدماتشان از 1 یا 2 هشتگ مخصوص به خود در پست و استوری استفاده می‌کنند. به همین دلیل برای اشتراک‌گذاری پست‌های مربوط به کسب و کار و بازدید بیشتر از جانب مخاطب هدف، نیاز است که شما از یک یا چند هشتگ مخصوص در کنار سایر هشتگ ها استفاده کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر و یا پیشرفت در اینستاگرام بر روی لینک «تبلیغات در اینستاگرام با نژودا» کلیک کنید.

2. از هشتگ ‌های نامربوط استفاده نکنید

استفاده از هشتگ های نامربوط و غیرتخصصی در اینستاگرام نیز باعث اسپم شدن پیج شما و باعث کاهش فالوور شما در اینستاگرام می‌شود.

در هشتگ گذاری زیاده روی نکنید

3. در هشتگ گذاری زیاده روی نکنید

در هشتگ گذاری زیاده روی نکنید، زیرا به‌کاربردن هشتگ، بیش از اندازه، باعث به وجود آمدن مشکلات جانبی می‌شود. این کار علاوه بر کاهش مخاطبان باعث اسپم شناخته شدن پیج شما می‌شود. زیاده‌روی کردن در این کار مانند استفاده از تگ‌هاست.
اگر بدون داشتن محتوای مفید و کاربردی در اینستاگرام، هشتگ گذاری کنید پیج شما نیز به ‌عنوان اسپم شناخته شده و در نتیجه پست شما دارای اهمیت خاصی نیست.

4. از هشتگ های مفهومی استفاده کنید

کاربرد هشتگ های مرتبط با محتوای شما که به آن هشتگ مفهومی نیز می‌گویند یکی از راه‌هایی است که می‌‌توانید اینستاگرام را متقاعد کنید که محوریت و موضوع پست شما را تشخیص دهد. این کار باعث می‌شود که مخاطب هدف شما بتواند با جستجو کردن هشتگ مدنظر خود، پست‌های شما را بیابد و بازدید صفحۀ شما را افزایش دهید.
به همین دلیل از هشتگ های معنی‌دار و مفهومی استفاده کنید. معمولاً در اینستاگرام مخاطبان به پیج‌هایی توجه می‌‌کنند که هشتگ های مرتبط با محتوای خود دارند و در نهایت با یادگیری نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام توانایی پیشرفت در اینستا را دارید.

5. هشتگ گذاری مرتبط با موضوع عکس

بهتر است که به هنگام هشتگ گذاری از کلماتی که در ویدئو یا عکس به کار می‌برید و بر روی آن تأکید دارید زیر پست خود استفاده کنید. به همین خاطر هشتگ ها باید با محتوای متنی و محتوای ویدئو یا عکس شما مرتبط باشد.
در هشتک گذاری، تیتر کاور خود را حتماً بین سایر هشتگ ها بگنجانید. این کار باعث می‌شود تا مخاطب هدف شما به راحتی به پست شما دست پیدا کند و فالوورهای شما نیز افزایش یابد. دقت داشته باشید که برای هشتگ گذاری چند کلمۀ مهم که حتماً بر آن تأکید دارید را انتخاب کنید.

6. برای هشتگ گذرای از لوکیشن استفاده کنید

برای بارگذاری عکس یا ویدئوی خود از قسمت add location مکان و موقعیت خود را اضافه کنید. علاوه بر آن شهر و مکان خود را نیز به Hashtags اضافه کنید. با این کار مخاطبی شما به راحتی می‌توانند پست شما را بیابند.

7. تکنیک عکس برداریتان را هشتگ گذاری کنید

برای افزایش بازدید و افزایش فالوورهای خود می‌توانید تکنیک عکس‌برداری، نرم‌افزارها و مدل دوربین خود را نیز به هشتگ ها اضافه کنید.

هشتگ ربایی (هایجک کردن) چیست؟

هشتگ ربایی یا هایجک کردن استراتژی روشی است که برخی از بازاریابان از هشتگ های معروف که به محتوای پُستشان ارتباطی ندارد استفاده می‌کنند. این روش هشتگ گذاری در اینستاگرام به‌منظور تبلیغات و معرفی برند استفاده می‌شود.

صاحبان کسب و کار و خدمات می‌توانند از هشتگ هایی استفاده کنند که تخصصی است به همین دلیل می‌توانید از هشتگ های ترند استفاده کنید. این کار می‌تواند باعث افزایش فروش محصولات و خدمات شود. شرکت‌هایی که با فکر و هدف خاص از هشتگ های مناسب با کسب و کار خود استفاده می‌کنند باعث استقبال بیشتر و رشد پیج خود می‌شوند.
برای اینکه بتوانید بهترین روش را برای یافتن به اکسپلور بیابید بهتر است که به مقاله «آموزش جامع ورود به اکسپلور اینستاگرام و افزایش بازدید پیج» از بلاگ نژودا مراجعه کنید.

نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام

نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام

هشتگ گذاری در اینستاگرام به دلیل اینکه یک روش جذب فالوور بوده بسیار قابل‌توجه است. این روش کاربردی باعث می‌شود که مخاطبان هدف به پیج شما جذب شوند و به پیشرفت، فروش و ارائۀ خدمات شما کمک بسیاری می‌کند. در این قسمت به پرسش رایج بسیار از کاربران یعنی چگونه هشتگ بسازیم پاسخ خواهیم داد.
برای ساخت هشتگ طبق مراحل زیر عمل کنید.

  1.  ابتدا وارد صفحۀ خود در اینستاگرام شوید و سپس روی آیکون + در پایین صفحه ضربه بزنید.
  2. عکس و یا تصویری که قصد اشتراک آن را در اینستاگرام دارید انتخاب کنید و سپس فیلترهای مدنظر خود را بر روی عکستان اعمال کنید.
  3. در قسمت کپشن پس از اینکه محتوای متنی و یا کپشن را بارگذاری کردید هشتگ های مدنظر خود را با علامت # اضافه کنید.
  4. برای اضافه‌کردن چند هشتگ به پست خود باید از علامت # استفاده کنید و با یک فاصله هر هشتگ را جدا کنید. اگر کلمۀ کلیدی مدنظر شما از چند بخش تشکیل شده باشد باید بین هر کلمه به‌جای استفاده از فاصله از آندرلاین (-) استفاده کنید.

اگر شما نیز یکی از صاحبان کسب و کار و یا ارائه‌دهندهٔ خدمات هستید می‌توانید با مراجعه به لینک «مدیریت پیج اینستاگرام با نژودا» مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

سخن پایانی

نحوۀ هشتگ گذاری در اینستاگرام یکی از مهارت‌هایی است که نیاز به یادگیری و کسب مهارت دارد. به همین دلیل ما در این مقاله تلاش کردیم تا اطلاعات جامع و کاملی پیرامون نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهیم.

پیج اینستاگرام نژودا

سوالات متداول شما

در هر پست در اینستاگرام چه تعداد هشتگ میتوان استفاده کرد؟

شما میتوانید برای هر پست در اینستاگرام تا 30 هشتگ و برای هر استوری 10 هشتگ اضافه کنید.اما استفادۀ بیش از 30 هشتگ در زیر هر پست به این معنا نیست که باید حتماً هر سی هشتگ را زیر پُست خود قرار دهید. با توجه به تجربه های بدست امده استفاده از 11 هشتگ زیر هر پست باعث بهتر دیده شدن پست شما می‌شود.

هشتگ ربایی چیست؟

هشتگ ربایی یا هایجک کردن استراتژی روشی است که برخی از بازاریابان از هشتگ های معروف که به محتوای پُستشان ارتباطی ندارد استفاده می‌کنند. این روش هشتگ گذاری در اینستاگرام به‌منظور تبلیغات و معرفی برند استفاده می‌شود.

امتیاز به مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام
کپچا code

دیگران را با نوشتن نظرات خود، برای انتخاب این محصول راهنمایی کنید

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت، پرهیز کنید