کسب درآمد از آپارات؛ افسانه یا واقعیت؟+میزان درآمد از آپارات
نژودا 1401-03-17

همه ما آپارات را می‌شناسیم؛ پلتفرم انتشار و نمایش ویدئوی رایگان که هر شخصی می‌تواند در آن یک حساب برای خود بسازد و ویدئوهایی را در کانال خود به اشتراک بگذارد. احتمالا شما هم برخی از کانال‌ها را در این پلتفرم دیده‌اید که دائما در حال بارگذاری محتوا در این شبکه اجتماعی هستند؛ این به روز بودن و فعالیت مداوم، تنها برای محبوب شدن نیست، بلکه یک دلیل اصلی دارد و آن هم کسب درآمد از آپارات است.

همین دلیل به تنهایی باعث می‌شود بسیاری از کانال‌های انتشار ویدئو در آپارات دائما! در حال فعالیت باشند و محتوا آپلود کنند. در این مقاله از نژودا قصد داریم شما را با روش‌های کسب درآمد از آپارات آشنا کنیم و ببینیم چالش‌های این مسیر تا چه اندازه دشوار است.

چرا آپارات؟

فهرست مطلب:

چرا آپارات؟

اولین دلیل برای این که آپارات را انتخاب کنید، این است که یک شبکه اجتماعی پربازدید است که درصد زیادی از جمعیت ایران آن را می‌شناسند و در آن فعالیت می‌کنند. چه یک برند شخصی باشید، چه بعنوان مثال یک شرکت طراحی سایت، حضور در یک شبکه اجتماعی با این مشخصات می‌تواند ارزش بسیار زیادی برای شما داشته باشد. دلیل این موضوع هم بسیار واضح است.

اکثر جمعیت حاضر در آپارات فارسی زبان هستند و می‌توان گفت که شما نمی‌توانید هیچ شبکه اجتماعی دیگری را پیدا کنید که تعداد فارسی زبانان در آن تا این اندازه زیاد باشند! از طرف دیگر فعال بودن در رسانه‌های اجتماعی مختلف برای یک برندسازی شخصی یا کسب و کار یک مزیت است؛ چرا که باعث می‌شود در هر شبکه مخاطبان مخصوص به خود را پیدا کند و روز به روز به تعداد طرفدارانش اضافه شود.

از طرف دیگر این شبکه اجتماعی یک پلتفرم داخلی است و مانند اینستاگرام، توییتر و لینکدین خطر فیلتر شدن یا قطع دسترسی به آن وجود ندارد.

بنابراین آپارات یک سرویس اشتراک و نمایش ویدئو و یک منبع کسب درآمد بدون ریسک است که می‌توانید در آن به طیف گسترده‌ای از مخاطبان فارسی زبان دسترسی داشته باشید.

چگونه از آپارات کسب درآمد کنیم؟

چگونه از آپارات کسب درآمد کنیم؟

حال به سراغ بحث شیرین کسب درآمد از آپارات یا ویدیو مارکتینگ می‌رویم. آپارات نمونه ایرانی یوتیوب است؛ با این تفاوت که دسترسی به یوتیوب برای ایرانی‌ها دشوار است و البته کسب درآمد از آن هم سختی‌های خودش را دارد.

برای کسب درآمد از اپارات ابتدا باید یک حساب کاربری برای خود بسازید. این کار را می‌توانید هم از طریق اپ آپارات و هم از طریق سایت انجام دهید. برای کسب درآمد از آپارات، باید به عنوان یک تولید کننده محتوا در آپارات شناخته شوید.

تولید کننده محتوا به کسی گفته می‌شود که صفر تا صد ویدئو را خودش ساخته است و از جایی کپی نکرده باشد. استانداردهای آپارات برای تشخیص یک حساب به عنوان تولید کننده محتوا بسیار سختگیرانه است و حتی اگر ساعت‌ها صرف تولید و ویرایش ویدئوی خود کنید، ممکن است استانداردهای آپارات شما را رد کنند.

جالب است بدانید که حتی افرادی که روی ویدئو صدا می‌گذارند یا ویدئویی را دوبله می‌کنند در این دسته قرار نمی‌گیرند. همچنین زیرنویس کردن ویدئوها باعث نمی‌شود شما در دسته تولید کنندگان محتوا قرار گیرید.

در صفحه قوانین آپارات برای تولید کنندگان محتوا ذکر شده است که کلیه تولید کنندگان محتوا موظف هستند که تنها محتوای تولید شده توسط خودشان را در کانال آپاراتشان بارگذاری کنند در صورت بازنشر حتی یک ویدئو (که توسط خودشان تولید نشده باشد) سیستم درآمدزایی کانال به طور کامل و برای همیشه لغو خواهد شد!

نکاتی که درمورد تولید محتوا و کسب درآمد از آپارات باید بدانید این است که:

  • تنها ادیت و میکس یک ویدئو تولید محسوب نمی‌شود.
  • اضافه کردن زیرنویس یا دوبله کردن ویدئو تولید محسوب نمی‌شود.
  • گیمرها تنها در صورتی تولید کننده محسوب می‌شوند که از وب کم استفاده کنند.
  • ویدئوهای آموزشی تنها در صورتی تولید محسوب می شوند که چهره یا صدای فرد آموزش دهنده در ویدئو مشخص و یک لوگو روی ویدئو حک شده باشد.
  • آپلود ویدیوی تبلیغاتی بلامانع است ولی اضافه کردن محتوای تبلیغاتی به یک ویدیو بصورت تیزر، زیرنویس یا چسباندن یک عکس به ویدیو مغایر قوانین و منجر به حذف کانال از سیستم درآمدزایی می شود.

جالب است بدانید که حتی بارگذاری یک ویدئوی تکراری در کانال چه با تیتر یکسان چه با تیتر متفاوت خلاف قوانین آپارات است! همچنین تیتر و کلیه توضیحات ویدئوهایی که در آپارات بارگذاری می‌شوند باید به زبان فارسی باشند.

نحوه محاسبه میزان درآمد از آپارات

نحوه محاسبه میزان درآمد از آپارات

درآمد هر فرد به عنوان یک تولید کننده محتوا در آپارات بر اساس نمایش موفق تبلیغات در کانال محاسبه می‌شود. اما نمایش موفق یعنی چه؟

نمایش موفق تبلیغات یعنی کافی است مخاطبان شما حداقل 4 ثانیه از هر تبلیغی را در کانال شما مشاهده کنند. برای این که بتوانید از آپارات کسب درآمد کنید باید دو شرط زیر در کانال شما اجرا شده باشد:

  1. حداقل 200 دنبال کننده داشته باشید.
  2. حداقل 3 هزار ساعت نمایش در 3 ماه اخیر داشته باشید.

همچنین باید حداقل ۱۰ ویدیوی تولیدی برای بررسی در کانال وجود داشته باشد.

بعد از عضویت در سیستم درآمدزایی، به شما یک پنل گزارش به صورت اختصاصی تعلق می‌گیرد که در آن به ریز اطلاعات مربوط به درآمد خود، دسترسی دارید. شما می‌توانید به صفحه کسب درآمد از آپارات (اینکام) مراجعه کرده و درخواست عضویت دهید تا صلاحیت کانال شما به عنوان یک تولید کننده محتوا بررسی شود.

در قوانین آپارات برای کسب درآمد از آپارات ذکر شده است که:

تقریبا بین 50  تا 70 درصد از درآمد آپارات که حاصل نمایش موفق تبلیغات است، به تولیدکنندگان محتوا تعلق می‌گیرد. میانگین کسب درآمد از آپارات به ازای هر هزار بازدید کاملا به شکل سیستمی مشخص می‌شود؛ و هر چه به سمت انتهای ماه می‌رویم، این عدد بیشتر خواهد شد.

محاسبه این شاخص با تقسیم درآمد بر تعداد بازدید کانال در یک بازه زمانی مشخص بدست می‌آید. این عدد کاملا شناور است و به عواملی زیر وابستگی دارد :

  • نوع محتوای کانال
  • نوع و قیمت تبلیغات نمایش داده شده روی محتوای کانال
  • نرخ نمایش موفق تبلیغات در کانال

اما میانگین این عدد برای هر کدام از گروه‌های عضو سیستم درآمدزایی آپارات متفاوت است.

راه های کسب درآمد از آپارات

گفته می‌شود که آپارات بعد از ارزش گذاری محتوای یک کانال، به ازای هر 1000 دقیقه نمایش موفق مبلغی بین 200 الی 700 تومان به آن پرداخت می‌شود

برای این که مبلغ به حساب شما واریز شود باید شماره حساب و شماره شبای حساب را در حساب کاربری آپارات خود قرار دهید. آپارات در ابتدای هر ماه میزان درآمد کسب شده را بررسی کرده و اگر بیش از 150 هزار تومان باشد آن را به حساب شما واریز می‌کند.

سوالات متداول شما

چگونه می‌توان از آپارات کسب درآمد کرد؟

برای این که بتوانید از آپارات درآمد داشته باشید، باید به عنوان یک تولید کننده محتوا در آپارات شناخته شوید. تولید کننده محتوا به کسی گفته می‌شود که صفر تا صد ویدئو را خودش ساخته است و از جایی کپی نکرده باشد.

شرط کسب درآمد از آپارات چیست؟

برای کسب درآمد از آپارات به عنوان تولید کننده محتوا باید حداقل 200 دنبال کننده و حداقل 3 هزار ساعت نمایش در 3 ماه اخیر داشته باشید. همچنین باید حداقل ۱۰ ویدیوی تولیدی برای بررسی در کانال وجود داشته باشد.

امتیاز به مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام
کپچا code

دیگران را با نوشتن نظرات خود، برای انتخاب این محصول راهنمایی کنید

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت، پرهیز کنید