آموزش جامع کسب درآمد از اینستاگرام | ماشین پولسازی اینستاگرام
نژودا 1400-12-27

حتماً شما هم کسب و کارها و برندهای شخصی زیادی را می‌شناسید که در اینستاگرام شروع به کار کرده‌اند و از آن درآمد کسب می‌کنند. تا به حال برای شما هم پیش آمده که با خودتان بگویید این افراد چگونه کسب درآمد از اینستاگرام را شروع کرده‌اند؟!

در این مقاله از نژودا به همه نکات کسب درآمد از اینستاگرام اشاره می‌کنیم و روش‌های آن را به شما معرفی می‌کنیم تا مسیر کسب درآمد شما هموارتر شود.

فهرست مطلب:

چرا باید از اینستاگرام درآمد کسب کنیم؟

اینستاگرام محبوب‌ترین شبکه اجتماعی ایران است و هر روز افراد زیادی به آن می‌پیوندند. همچنین تعداد کسب و کارهایی که از طریق این شبکه اجتماعی درآمد کسب می‌کنند نیز روز به روز در حال افزایش است. اما دلیل این موضوع چیست؟

اگر هنوز نمی‌دانید چرا باید از اینستاگرام درآمد کسب کنید، این قسمت برای شما است!

اولین نکته درمورد کسب درآمد از اینستاگرام این است که برای شروع به هیچ سرمایه هنگفتی نیاز ندارید و هزینه‌های آن از هزینه راه‌اندازی یک کسب و کار فیزیکی بسیار کمتر است؛ زیرا نیاز به اجاره یا خرید هیچ مغازه یا محلی برای کسب و کارتان ندارید.

از طرف دیگر دست شما در اینستاگرام کاملاً باز است و می‌توانید از روش‌های مختلفی کسب درآمد کنید. فرقی نمی‌کند یک فروشنده لوازم آرایش باشید یا یک خانم خانه دار که تنها امور روزمره خود را در خانه می‌گذراند؛ اینستاگرام برای همه به اندازه کافی سودآور است!

نکته مهم دیگر این است که تعداد مشتریانی که در اینستاگرام به آنها دسترسی دارید بسیار بیشتر از تعداد افرادی است که در یک مغازه به آنها دسترسی خواهید داشت. مشتریان یا مخاطبان شما در اینستاگرام می‌توانند از هر شهر یا کشوری باشند و شما نیز می‌توانید بدون هیچ محدودیتی به آنها خدمات بدهید؛ مگر این که خدمات شما به گونه‌ای باشد که بُعد مکانی در آن یک اولویت باشد.

مزیت دیگری که اینستاگرام نسبت به کسب و کارهای فیزیکی دارد این است که با توجه به طیف گسترده‌تر مشتریان، درآمد بیشتری هم برای کسب و کار حاصل می‌شود. به علاوه، روش‌های کسب درآمد برای یک کسب و کار نیز متنوع است.

به عنوان مثال یک صفحه ممکن است به طور هم‌زمان هم از تبلیغات سایر پیج‌ها و هم از ارائه خدمات درآمد کسب کند؛ در حالی که در یک کسب و کار فیزیکی مانند مغازه تنها منبع درآمد فرد مربوط به ارائه خدمات است.

در ادامه مقاله روش‌های مختلف کسب درآمد از اینستاگرام را به شما معرفی می‌کنیم.

آموزش جامع کسب درآمد از اینستاگرام
آموزش جامع کسب درآمد از اینستاگرام

روش های کسب درآمد از اینستاگرام

رسیدن به درآمد بیشتر یک رویای دور از ذهن و دست نیافتنی نیست. با وجود اینستاگرام می‌توانید درآمد خود را چندین برابر کنید و لذت داشتن درآمد بالا را تجربه کنید.

خوشبختانه روش‌های زیادی برای کسب درآمد از طریق اینستاگرام وجود دارد که به کمک آنها می‌توانید این رویای خود را محقق کنید. در این قسمت به معرفی این روش‌ها می‌پردازیم که می‌توانید با توجه به نیاز و اهداف خود یکی را انتخاب کنید.

ادمین و مدیریت پیج اینستاگرام

یکی از اولین و ساده‌ترین روش‌ها برای کسب درآمد از اینستاگرام، یادگیری روش‌های مدیریت پیج اینستاگرام است. برای یادگیری این مهارت نیاز به هیچ سرمایه اولیه خاصی ندارید و تنها هزینه‌ای که باید پرداخت کنید، هزینه‌های آموزش مدیریت پیج اینستاگرام و یادگیری الگوریتم‌های آن است.

بسیاری از برندها و کسب و کارها به دلیل مشغله زیادی که دارند، مدیریت پیج خود را به عهده ادمین‌ها می‌گذارند. این شغل نه تنها درآمد بالایی می‌تواند برای شما داشته باشد، بلکه یادگیری زیادی در آن خواهید داشت.

اکثر افراد تصور می‌کنند چون با اینستاگرام زیاد کار می‌کنند به اصول و قواعد فعالیت در آن آشنا هستند و این کار به هیچ دانش خاصی نیاز ندارد؛ اما واقعیت این است که آشنایی با الگوریتم‌ های اینستاگرام دانشی تخصصی است که برای پیش رفتن به روشی اصولی و هدفمند، نیاز به تجربه در این زمینه دارد.

شما به عنوان یک ادمین حرفه‌ای باید یاد بگیرید به شکل اصولی از هشتگ‌ها استفاده کنید، از اکشن بلاک شدن پیج جلوگیری کنید، امنیت پیج را حفظ کنید، به صورت ارگانیک و اصولی فالوور جذب کنید و میزان تعامل کاربران با پیج را افزایش دهید. همه این کارها نیازمند آموزش، دانش و تجربه است.

بلاگر شدن

یکی از ایده‌هایی که اخرا بین افراد محبوبیت زیادی پیدا کرده و البته درآمد زیادی هم به دنبال دارد، بلاگر شدن در اینستاگرام است. بلاگری به معنای تولید محتوا در یک حوزه مشخص است؛ به همین دلیل دنیای بلاگرها بسیار گسترده است و تقریباً برای هر حوزه‌ای می‌توان بلاگری کرد.

محبوب‌ترین و پرطرفدارترین حوزه‌های بلاگری عبارت‌اند از:

  • فود بلاگر (بلاگر غذا)
  • بیوتی بلاگر (بلاگر حوزه زیبایی)
  • فشن بلاگر (بلاگر استایل و مد)
  • بلاگر ماشین
  • بلاگر املاک
  • بلاگر معرفی کتاب و فیلم

برای بلاگر شدن پیش از هر چیز علاقه و خلاقیت در تولید محتوا لازم است. همچنین باید بتوانید به خوبی با مخاطبان ارتباط برقرار کنید. تولید محتوای خلاقانه عاملی است که محبوبیت شما در اینستاگرام را روز به روز بیشتر می‌کند.

تولید محتوای آموزشی

ارائه آموزش‌های رایگان یا پکیج‌های آموزشی پولی در اینستاگرام یکی از پردرآمدترین روش‌ها برای کسب درآمد از اینستاگرام است. برای تولید محتوای آموزشی در اینستاگرام باید ابتدا اعتماد مخاطبان را نسبت به کیفیت آموزش خود و مهارت‌هایی که آنها پس از دوره شمت به دست می‌آورند جلب کنید.

با توجه به این که امروزه اکثر افراد به دنبال یادگیری مهارت جدید هستند، تولید محتوای آموزشی می‌تواند برای شما بسیار پولساز و پر درآمد باشد.

آموزش جامع کسب درآمد از اینستاگرام

فروش محصول یا ارائه خدمات

حتماً شما هم پیج‌های زیادی را در اینستاگرام دیده‌اید که در زمینه فروش محصولات فعالیت می‌کنند. شما هم می‌توانید یکی از کسب و کارهایی باشید که محصولات خود را در اینستاگرام به فروش می‌رساند.

این شغل به سرمایه اولیه برای تهیه محصولات نیاز دارد تا بتوانید آنها را به فروش برسانید. برای داشتن یک پیج فروشگاهی موفق باید مهارت بازاریابی، معرفی محصول و روابط اجتماعی بالایی داشته باشید تا مخاطبان شما را به سایر پیج‌ها ترجیح دهند.

پرطرفدارترین حوزه‌های فروش محصول و خدمات در اینستاگرام عبارت‌اند از:

  • فروش لوازم آرایش
  • فروش پوشاک
  • فروش مواد غذایی، شیرینی، کیک و سایر خوراکی‌ها
  • فروش کتاب

پیج اینستاگرام نژودا

سوالات متداول شما

مزیت کسب درآمد از اینستاگرام چیست؟

اولین نکته درمورد کسب درآمد از اینستاگرام این است که برای شروع به هیچ سرمایه هنگفتی نیاز ندارید و هزینه‌های آن از هزینه راه‌اندازی یک کسب و کار فیزیکی بسیار کمتر است. مزیت دیگری که اینستاگرام نسبت به کسب و کارهای فیزیکی دارد این است که با توجه به طیف گسترده‌تر مشتریان، درآمد بیشتری هم برای کسب و کار حاصل می‌شود.

روش های کسب درآمد از اینستاگرام چیست؟

تولید محتوای آموزشی، بلاگر شدن، فروش محصول یا ارائه خدمات و ادمین شدن و مدیریت پیج اینستاگرام رایج ترین روش های کسب درآمد از اینستاگرام است.

امتیاز به مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام
کپچا code

دیگران را با نوشتن نظرات خود، برای انتخاب این محصول راهنمایی کنید

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت، پرهیز کنید